Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jubileusz sejmiku osób niepełnosprawnych. „Razem możemy zdziałać więcej”

Fot. D. Grzymska

Dążą do poprawy jakości życia niepełnosprawnych i robią to już od trzydziestu lat. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych obchodzi swój jubileusz. Z tej okazji odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano działalność sejmiku przez te wszystkie lata.

Urszula Dudko z Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, współzałożycielka sejmiku wspominała, że po połączeniu się organizacji, zrzeszających niepełnosprawnych okazało się, że razem mogą więcej zdziałać. Sztandarowej projekty sejmiku to: centrum informacyjno-poradnicze, asystentury czy projekt dotyczący opieki wytchnieniowej. Wskazał je prezes Andrzej Karski, sekretarz sejmiku Andrzej Jurkian podkreślił natomiast, że podstawowym celem jest pomoc w podejmowaniu pracy przez niepełnosprawnych.

W skład Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych wchodzi 27 organizacji, reprezentujących osoby niepełnosprawne, w tym osoby niewidome i słabowidzące, mające kłopoty ze słuchem, osoby chorujących na stwardnienie rozsiane, amazonki czy osoby z niepełnoprawnością intelektualną i ruchową.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w jubileusz, Andrzej Karski, Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Urszula Dudko
Premierowe spektakle i ciekawostki z historii z okazji jubileuszu Olsztyńskiego Teatru Lalek

Nowy sezon artystyczny w Olsztyńskim Teatrze Lalek upłynie pod znakiem jubileuszu 70-lecia działalności sceny. Zaplanowano w tym czasie cztery premierowe spektakle. - Będzie można zobaczyć m.in....

Zamknij
RadioOlsztynTV