Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Józef Dziki: Popieram referendum w sprawie odwołania obecnego burmistrza Ostródy

Jako przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność popieram mieszkańców Ostródy domagających odwołania burmistrza – mówił w Porannych pytaniach  Józef Dziki.

29 marca w Ostródzie odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza Zbigniewa Michalaka.

Obserwuję co dzieje się w Ostródzie. Zawsze będę mówił jeżeli będzie się źle działo i nikt mi języka nie zamknie. W wielu miejscach są konflikty. Wielu mieszkańców Ostródy to boli, bo miasto zawsze się rozwijało w dobrym kierunku, a dziś samorządy są skonfliktowane. Tak być nie może i ludzie sami to oceniają, a nie Dziki, czy ktokolwiek inny.

Przewodniczący zarządu regionu NSZZ Solidarność skomentował także informacje o koronawirusie. Niepotrzebną paniką nazwał masowe wykupywanie produktów w sklepach. Winą za budowanie niepotrzebnego napięcia obwinił media.

Panika nie jest potrzebna. Trochę winne są media, które to nakreślają. Wczoraj sam przeczytałem o tym gdzie są przypadki koronawirusa i napisano, że dwa przypadki są w Ostródzie. Ludzie odbierają to dosłownie i myślą, że koronawirusa złapali mieszkańcy Ostródy lub Warmii i Mazur.

W Polsce koronawirusa wykryto u 25 osób. Dwie z nich przebywają w szpitalu w Ostródzie.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

Przewodniczący warmińsko-mazurskiej Solidarności Józef Dziki. Fot. B. Świerkowska-Chromy

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, referendum, burmistrz, Józef Dziki, video, Ostórda, Zbigniew Michalak, NSZZZ Solidarność
Prezydent RP Andrzej Duda: Koronawirus to sprawa nas wszystkich. To dziś sprawa każdego Polaka

W sytuacji zagrożenia ważne jest odpowiedzialne zachowanie. Nie możemy ulec panice, ale także nie możemy narażać naszych współobywateli na ewentualne niebezpieczeństwo - zaapelował Andrzej Duda. Prezydent...

Zamknij
RadioOlsztynTV