Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Jonasz”, czyli pierwszy serial z „katolickiego Netflixa”? Jest teaser

W sieci pojawił się teaser bardzo ciekawej, zupełnie niezależnej produkcji pt. „ Jonasz”. Znany kapłan ojciec Adam Szustak ogłosił, że pierwszy odcinek produkcji zostanie opublikowany w sieci 26 lutego, czyli w środę popielcową. 

Serial powstaje z inicjatywy młodych twórców filmowych, chcących wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów portalu „dominikanie.pl”. Produkcja ma być odpowiedzią na zapowiadany rok temu przez o. Adama Szustaka „katolicki Netflix”. O czym będzie produkcja? To jest trzymane w tajemnicy. Wiadomo, że główny bohater Jonasz będzie zmagał się z…”challengem wielkopostnym”.

W głównej roli zobaczymy, znanego z „Komisarza Alexa”, Piotra Bondyrę. Obok niego widzowie zobaczą Pawła Dobka, Julię Biesiadę i Krzysztofa Godlewskiego. W obsadzie nie zabraknie również takich znanych i charakterystycznych aktorów jak Piotr Cyrwus.

Serial reżyseruje absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Akademii Teatralnej w Warszawie – Mateusz Olszewski. Autorem zdjęć jest doceniony już za film „Rykoszety”- Marcin Lesisz. Scenariusz napisała Angelika Olszewska, aktorka i autorka tekstów teatralnych oraz podcasterka. Zamieszany w całe przedsięwzięcie jest również twórca popularnego kanału dla młodzieży „Jelenie jaja” – Michał Floriańczyk.

Pracę nad serialem można śledzić na funpage’u oraz na Instagramie.

Autor: Ł.A/mat. prasowe
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, serial
Są unijne pieniądze na modernizację Uranii. Olsztyn ma szansę dostać 130 milionów złotych. Projekt jest już gotowy

Są unijne pieniądze na modernizację Hali Urania. Komisja Europejska zgodziła się na przesunięcia w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Olsztyn może dostać 130 milionów złotych na...

Zamknij
RadioOlsztynTV