Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Johnny Depp jako Ludwik XV. Zobacz zwiastun

Johnny Depp w filmie „Kochanica króla”. Fot. Gutek Film

Rozpoczynające się dziś wielkie święto kina – festiwal w Cannes  – otworzy „Kochanica króla”, film w reżyserii Maïwenn, z Johnnym Deppem w roli Ludwika XV. To pierwsza rola Deppa po trzech latach nieobecności na ekranie. 

W sieci pojawił się zwiastun tego imponującego, zrealizowanego we wnętrzach Wersalu filmu o Jeanne du Barry – kurtyzanie i wielkiej miłości francuskiego władcy. „Kochanica króla” w kinach jesienią 2023.

„Kochanica króla” to nowy film aktorki, reżyserki i scenarzystki Maïwenn, który otwiera 76. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. W roli Ludwika XV powracający na wielki ekran po trzech latach nieobecności Johnny Depp. W rolach drugoplanowych wystąpili m.in. Benjamin Lavernhe („Weselny toast”), Melvil Poupaud („Oficer i szpieg”, „Dzięki Bogu”) i Pascal Greggory („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”). Film w całości nakręcono we wnętrzach i plenerach Wersalu.

Film przedstawia losy Jeanne Vaubernier (Maïwenn), młodej i ambitnej kobiety ze społecznych nizin, która wykorzystuje swoją inteligencję i powab, aby wspinać się po szczeblach drabiny społecznej. Staje się ulubienicą króla Ludwika XV (Johnny Depp), a ten dzięki niej odzyskuje apetyt na życie. Wbrew wszelkim konwenansom i etykiecie Jeanne przenosi się do Wersalu, wywołując skandal na dworze.

 

Autor: Ł.Adamski/mat. Prasowe/ Gutek Film
Foto: Gutek Film
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, video, Johnny Depp
Muszkieterowie na bezludnej wyspie

Czy można powiedzieć coś nowego w ekranizacji takiej kultowej klasyki? Okazuje się, że tak! "Trzej Muszkieterowie: D'Artagnan" to przykład jak robić brawurowe i widowiskowe kino płaszcza...

Zamknij
RadioOlsztynTV