Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Joanna Jędrzejczyk obroniła tytuł mistrzyni UFC

Konferencja prasowa Joanny Jędrzejczyk w Radiu Olsztyn. Fot. Ł. Węglewski

Joanna Jędrzejczyk pokonała w Melbourne Valerie Letourneau i po raz drugi obroniła tytuł mistrzyni UFC wagi słomkowej (52 kg).

Rywalka przyjęła mnóstwo ciosów i kopnięć, ale dotrwała do końca 25-minutowej walki. Sędziowie punktowali 49:46, 49:46 i 50:45 dla Polki.

Zdaniem ekspertów, 28-letnia Jędrzejczyk w swoim trzecim pojedynku, którego stawką był mistrzowski pas, zwyciężyła zasłużenie. 32-letnia Letourneau była pierwszą przeciwniczką olsztynianki w UFC, której styl walki opierał się na stójce. Zarówno Polka, jak i Letourneau, nigdy nie stoczyły tak długiej, 5-rundowej walki.

O tym, jak trudna była to potyczka dla obu zawodniczek, świadczyły ich reakcje po ogłoszeniu werdyktu. Joanna Jędrzejczyk udzielała wywiadu szczęśliwa, lecz ze łzami w oczach. Letourneau długo nie mogła dojść do siebie.

Fot. Łukasz Węglewski

(karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w walka, Joanna Jędrzejczyk, usa, mistrzyni UFC, pas mistrzowski
Ameryka odmawia pomocy prawnej ws. tajnych więzień CIA

Stany Zjednoczone odrzuciły kolejne wnioski polskich prokuratorów o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej. Chodzi o śledztwo w sprawie tajnych więzień CIA na terenie Polski. Amerykanie wysłali do...

Zamknij
RadioOlsztynTV