Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeździł po Europie z fałszywym dokumentem. Hindusa, który ożenił się na Warmii i Mazurach zatrzymano w Olsztynie

Fot. Adobe Stock

Obywatela Indii posługującego się sfałszowanym greckim zezwoleniem na pobyt zatrzymali w Olsztynie funkcjonariusze straży granicznej.

Hindus przyjechał do Polski z Niemiec. Wcześniej przebywał w Belgii, gdzie kupił sfałszowany blankiet. Przyszedł do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie żeby wyrobić dokumenty na pobyt i pracę.

Funkcjonariusze straży granicznej sprawdzili legalność pobytu cudzoziemca na terytorium Polski. W trakcie weryfikacji dokumentów, okazało się, że greckie zezwolenie, którym posłużył się 43-letni Hindus jest sfałszowane.

Mężczyzna tłumaczył, że zapłacił nieznanym pośrednikom za przerzut do strefy Schengen 3,5 tysiąca euro, a będąc w Belgii – kolejny tysiąc euro – za greckie zezwolenie na pobyt. Musiał dostarczyć tylko zdjęcie i pieniądze, a gotowe dokumenty otrzymał przesyłką za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wtedy wyjechał do Niemiec i tam, na jednym z portali społecznościowych, poznał mieszkankę powiatu ostródzkiego do której przyjechał i się ożenił.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono 1,5 tysiąca złotych.

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, dokumenty, podrobione dokumenty, Hindus, obywatel Indii
Przewoził przez granicę ponad 34 tys. sztuk papierosów. Mężczyzna tłumaczył, że kupił je na własne potrzeby

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie odkryli w aucie mieszkańca Ornety papierosy o szacunkowej wartości 24 tysięcy złotych. 26-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazał...

Zamknij
RadioOlsztynTV