Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Jesteśmy skuteczni w eliminowaniu przestępstw„. Jubileuszowe obchody Krajowej Administracji Skarbowej

Fot. W. Chromy

Kilkudziesięciu pracownikom i funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej z województwa warmińsko-mazurskiego wręczono odznaczenia, medale oraz awanse oficerskie i na wyższe stopnie służbowe.

W Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia KAS, czyli formacji, która powstała 4 lata temu z połączenia organów skarbowych, celnych i urzędów kontroli. skarbowej. Mariusz Pawłowski dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie podkreślił, że KAS jest młodą instytucją, ale skuteczną w działaniu.

4 lata funkcjonowania krajowej Administracji Skarbowej pokazały, że jesteśmy skuteczni, zwłaszcza w eliminowaniu przestępstw gospodarczych.

To także konkretne kwoty, które wpływają z tego tytułu do budżetu państwa – dodał dyrektor Pawłowski.

Te kwoty wzrastają z roku na rok. Widać, że jesteśmy skuteczni, a gospodarka się rozwija. Województwo warmińsko-mazurskie z każdym rokiem notuje wzrost wpływów budżetowych. Co ciekawe nasz region bardzo dobrze przeszedł okres kryzysu wywołanego pandemią. Wpływy nie spadły ale wzrosły.

00:00 / 00:00

Obecny na uroczystości Grzegorz Kozłowski, dyrektor departamentu ceł w Ministerstwie Finansów podkreślił rolę administracji skarbowej w zwiększaniu wpływów do budżetu państwa.

Dzięki połączonym systemom informatyczny, dzięki inwestowaniu w zaawansowany sprzęt do kontroli stajemy się służbą bardzo przyjazną podatnikowi. Zauważamy również, że jesteśmy coraz bardziej skuteczni w walce ze zorganizowaną przestępczością, ze zwalczaniem przemytu i to powoduje, że wpływy, którymi zasilamy budżet z roku na rok staja się coraz większe.

00:00 / 00:00

Mariusz Pawłowski dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie dodał, że w tej chwili kładziony jest większy nacisk na na lepszą obsługę podatników.

To program o nazwie Klient w centrum uwagi. Staramy się upraszczać, ułatwiać komunikację podatników i przedsiębiorców z organami podatkowymi i urzędami skarbowymi.

00:00 / 00:00

W całym kraju jest około 60 tysięcy pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święto, jubileusz, Krajowa Administracja Skarbowa
Zespół szkół w Smolajnach świętuje jubileusz 60-lecia istnienia

Zespół Szkół Rolniczych im. Ignacego Krasickiego w Smolajnach obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Z tej okazji placówkę odwiedzili absolwenci, dawni pracownicy i przyjaciele. Odbyła się też parada...

Zamknij
RadioOlsztynTV