Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest zwiastun „F_cking Bornholm”. Film powstał na podstawie słuchowiska

„F_cking Bornholm” – kadr z filmu. Fot. J. Stolecki

Kamping, majówka, kryzys – „F_cking Bornholm” w reżyserii Anny Kazejak to tragikomiczny portret czterdziestolatków i pełna ironii opowieść o uwalniania się od oczekiwań innych. 

W rolach głównych Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki. Film bierze udział w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych festiwalu OFF Camera w Krakowie. Do kin trafi 6 maja. Prezentujemy zwiastun.

„F_cking Bornholm” powstał na podstawie słuchowiska Empik Go, nagrodzonego Bestsellerem Empiku.

Ania Kazejak, autorka scenariusza i reżyserka mówi

„F_cking Bornholm” to historia Mai, która odkrywa, że tak naprawdę wszystkie role, które pełniła w rodzinie i poza nią, przestały jej odpowiadać. […] Bardzo mi zależało, żeby zrobić film, który jest troszeczkę inny niż to, co mamy w polskim kinie. Nie chciałam, żeby to był dramat, nie chciałam, żeby to była komedia – najbliżej temu filmowi do tragikomedii. Całe moje zadanie polegało na tym, żeby ten balans został utrzymany, żeby nie popaść w żadną skrajność. Ta historia, tak jak i nasze życie, jest bardzo zabawna, ale w swojej wymowie także bardzo głęboka i momentami dramatyczna, więc staramy się to bardzo umiejętnie rozgrywać, cieniować.

Maciej Stuhr, który wcielił się w postać Huberta, męża głównej bohaterki, mówi: „Chyba po raz pierwszy spotkałem na swojej drodze bohatera, który ani nie morduje niewinnych kobiet, ani nie opowiada jakiejś historii wyssanej z palca w stylu komedii romantycznej, ani nie biega gdzieś z pistoletem. Opowiadamy życiową historię z kręgu ludzi, w którym się też obracamy. Nie twierdzę, że jest to film o nas, ale mam wrażenie, że są to bohaterowie niezwykle nam bliscy poprzez to, że znajdują się w takiej sytuacji, w jakiej spokojnie my moglibyśmy się znaleźć.”

Producentem filmu jest Friends With Benefits Studio. Koproducentami TVN Grupa Discovery, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy oraz Empik Go.

 

Autor: Ł.A/Next Film
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, kultura
Kosmos, kryminał, szpiedzy i Szczecin

Kosmos, Teksas, Szczecin, Londyn - w wielu miejscach będziemy dziś w audycji Do zobaczenia. Zapraszają Monika Szczygło i Łukasz Adamski. Na HBO MAX intrygujący kryminał Xawerego...

Zamknij
RadioOlsztynTV