Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest zgoda na przejęcie browaru w Braniewie. Nowy właściciel ma wykupić udziały jeszcze w tym roku

Fot. A. Pastuszka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie braniewskiego browaru przez spółkę Van Pur od obecnego właściciela – Grupy Żywiec. Nowy właściciel sto procent udziałów ma wykupić jeszcze w tym roku.

Otrzymanie zgody na koncentracje od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oznacza, że firma zainteresowana przejęciem browaru w Braniewie może wykupić sto procent udziałów w browarze, nieruchomości oraz aktywa związane z produkcją piw.

Spółka Van Pur, która jest zainteresowana kupnem browaru, podpisała list intencyjny w tej sprawie z obecnym właścicielem browaru, czyli grupą Żywiec w połowie października. Wszystko wskazuje na to, że w Braniewie nadal będzie warzone piwo, a zatrudnione tam osoby nie stracą pracy. Obecnie pracuje tam około setki osób.

Przypomnijmy, obecny właściciel, czyli Grupa Żywiec zdecydowała się sprzedać browar w Braniewie. W oficjalnym komunikacie informowała, że sprzedaż zakładu została podyktowana „przeciwnościami rynkowymi wzmocnionymi dodatkowo przez pandemię”.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, piwo, browar, przejęcie, grupa Żywiec
Inwestycje drogowe w okolicach Braniewa z dofinansowaniem rządowym. Powstaną kolejne kilometry tras

Tylko w tym roku w powiecie braniewskim wyremontowano 10 kilometrów dróg powiatowych. Na wykonanie inwestycji drogowych powiat otrzymał 4 miliony złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych....

Zamknij
RadioOlsztynTV