Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest wyrok w sprawie brutalnego pobicia na olsztyńskim Zatorzu

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. P.Getka

12 lat więzienia – taki wyrok przed Sądem Okręgowym w Olsztynie usłyszał Michał W. za próbę spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego mężczyzny i pobicia drugiego.

Do zdarzenia doszło w czerwcu zeszłego roku przy Alei Wojska Polskiego na olsztyńskim Zatorzu. W chwili ataku Michał W. był pijany – mówi rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski:

Poszkodowani mężczyźni czekali na taksówkę. W pewnym momencie podeszło do nich dwóch agresywnie zachowujących się mężczyzn. Napastnicy mieli najpierw słownie prowokować pokrzywdzonych do fizycznego starcia, po czym Michał W., bez powodu, uderzył jednego z mężczyzn szklaną butelką w głowę. Pokrzywdzony zaczął obficie krwawić, tracąc przytomność.

Michał W., który był już wcześniej karny za podobne przestępstwa, został uznany winnym i skazany na 12 lat więzienia. Ponadto ma zapłacić 25 tysięcy złotych odszkodowania Rafałowi P. oraz 12 600 złotych Grzegorzowi W. Wyrok nie jest prawomocny.

Drugi oskarżony został uznany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie za niepoczytalnego w chwili ataku i umieszczony w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym. Wnioskował o to prokurator. W tym przypadku orzeczenie jest prawomocne.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pobicie, Zatorze, wyrok, sąd okręgowy
Jerzy Szmit: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to bardzo dobra wiadomość; pozwoli nam zrealizować szereg inwestycji

- 3 mld złotych to znacząca kwota, która pomoże zrealizować szereg inwestycji drogowych - powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn były wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit, komentując...

Zamknij
RadioOlsztynTV