Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest decyzja środowiskowa w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną

Fot. Ł. Sadlak

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie wydała decyzję środowiskową dla przekopu Mierzei Wiślanej.

RDOŚ stwierdziła, że najkorzystniejszym miejscem do wykonania przekopu jest realizacja inwestycji w miejscowości Nowy Świat. Dyrekcja określiła też, jakie warunki musi spełnić inwestor – mówi Justyna Januszewicz, rzeczniczka dyrekcji.

00:00 / 00:00

Dotyczą one m.in. ustanowienia strefy ciszy, wykonania sztucznej wyspy, na której mają powstać siedliska lęgowe ptaków, czy przeniesienia niektórych roślin do siedlisk zastępczych. Jak czytamy w decyzji, po spełnieniu tych warunków inwestycja nie powinna znacząco negatywnie oddziaływać na środowisko.

To ostatni krok przed wystąpieniem przez Urząd Morski w Gdyni o zezwolenie na budowę. Liczy się się każdy dzień – podkreśla minister Marek Gróbarczyk.

00:00 / 00:00

Minister Gróbarczyk dodał, że Port Morski w Elblągu będzie największym portem na nowej drodze wodnej. Już teraz do jego zarządu zgłaszają się inwestorzy.

00:00 / 00:00

Jak wynika z zapowiedzi ministra gospodarki morskiej, jeszcze w tym roku może być ogłoszony przetarg na budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję. Zakończenie inwestycje planowane jest na rok 2022.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: A. Piedziewicz/M. Stankiewicz/M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycja, przekop, Mierzeja Wiślana, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
Mieszkańcy Kaplityn są odcięci od świata. Burmistrz Barczewa jednak zapewnia: powstanie dodatkowy objazd

Budowa wyczekiwanej drogi i kanalizacji dla mieszkańców Kaplityn koło Barczewa okazała się prawdziwą zmorą. Inwestor rozkopał dotychczasową jedyną drogę i nie zapewnił żadnego innego dojazdu. Do...

Zamknij
RadioOlsztynTV