Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest akt oskarżenia wobec burmistrza Biskupca i prezesa wodociągów. „Wyrządzili szkodę na blisko 9 milionów”

Biskupie. Fot. Ł. Węglewski

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Biskupca Kamilowi K. i prezesowi miejskiego Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Markowi Ś.

Obaj są oskarżeni o niedopełnienie obowiązków przy zarządzaniu majątkiem przedsiębiorstwa przy sprzedaży nieruchomości jednej ze spółek. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Krzysztof Stodolny w tej sprawie przesłuchano świadków, zabezpieczono dokumenty i opinie biegłych z zakresu szacowania nieruchomości, księgowości i analizy ekonomicznej.

Kamil K. i Marek Ś. jako osoby odpowiedzialne za zajmowanie się sprawami majątkowymi spółki wodociągowej w Biskupcu podczas przygotowywania inwestycji, a następnie zawarcia umowy sprzedaży inwestorowi działek gruntu, nie dopełnili obowiązku w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego i nie dokonali ponownego oszacowania wartości części działek. Podczas sprzedaży inwestorowi nie uwzględniono w części podatku VAT i innych kosztów przez co wyrządzili spółce szkodę majątkową na blisko 9 milionów złotych.

00:00 / 00:00

Kamil K. i Marek Ś. przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzutów i odmówili składania wyjaśnień. Za przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Biskupiec. Fot. Ł. Węglewski

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, wodociągi, akt oskarżenia, Biskupec
Są zarzuty dla kierowcy auta, którego pasażerowie zginęli w wypadku

Olsztyńska prokuratura przedstawiła 19-letniemu kierowcy zarzuty jazdy po alkoholu i spowodowania wypadku, w którym zginęło dwoje nastolatków. Śledczy chcieli aresztować podejrzanego, ale okazało się, że ze...

Zamknij
RadioOlsztynTV