Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest akt oskarżenia w sprawie wykładowcy WSPol w Szczytnie. Mężczyzna postrzelił dwoje kursantów

WSPol w Szczytnie, fot. wspol.edu.pl

Prokurator Okręgowy w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Szczytnie akt oskarżenia przeciwko Maciejowi W., instruktorowi szkolenia w Wyższej szkole Policji w Szczytnie o postrzelenie podczas zajęć dwojga kursantów.

Do wypadku doszło ponad rok temu podczas rutynowych ćwiczeń w czasie kursu podstawowego. W rękach wykładowcy wystrzeliła broń typu glock nabita ostrą amunicją. Zajęcia strzeleckie prowadził wykładowca z 30-letnim stażem. 31-letni mężczyzna i 29-letnia kobieta zostali ranni i byli hospitalizowani.

Prokurator w akcie oskarżenia stwierdził, że Maciej W. jako instruktor szkolenia, będąc odpowiedzialnym za bezpieczeństwo użytkowników strzelnicy, nie dopełnił obowiązków, niezgodnie z przepisami posłużył się bronią palną i nieumyślnie postrzelił kursantów. Także nieumyślnie naraził kursantkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Maciej W. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie. Za zarzucone przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w więzienie, WSPol, postrzelenie, ćwiczenia, akt oskarżenia, instruktor, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Ponad 100 gramów marihuany w jednym z olsztyńskich mieszkań. Policja zatrzymała 24-latka

Nawet 10 lat może spędzić w więzieniu 24-latek z Olsztyna. W jego mieszkaniu policjanci z komendy miejskiej znaleźli środki odurzające. O szczegółach mówi sierżant Andrzej Jurkun...

Zamknij
RadioOlsztynTV