Jerzy Szmit: zbyt wielu osobom się naraziłem dlatego mam spore grono wrogów
Nikomu nic nie ukradłem, to nieporozumienie – tak aferę z tabletem tłumaczy w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn warmińsko-mazurski poseł PiS Jerzy Szmit.
Od kilku dni media piszą o tym, że poseł zabrał takie urządzenie jednemu z pracowników sejmu. W Porannych Pytaniach Jerzy Szmit tłumaczył, że wziął tablet przez nieuwagę, bo wszyscy posłowie wykorzystują w swojej pracy takie same tablety. Zdarzenie to miało miejsce w lipcu. Natomiast tuż przed zarejestrowaniem list wyborczych, poseł Jerzy Szmit dowiedział się, że ta sprawa ma być „podgrzewana” przez media, by postawić go w niekorzystnym świetle. Dlatego zrezygnował z kandydowania.
Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem
W Radiu Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że medialna nagonka na niego przed wyborami, to wynik tego, że swoją działalnością naraził się wielu osobom. Wymienił m.in. pracę przy SKOK-ach, występowanie przeciwko wiatrakom, czy olsztyńskim radnym. Pytany o swoją przyszłość polityczną Jerzy Szmit powiedział, że wciąż jest szefem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim.
(wch/bsc)























![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




