Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: W Olsztynie powinna znajdować się ulica upamiętniająca Bitwę Warszawską

Jerzy Szmit

W Olsztynie powinna znajdować się ulica upamiętniająca Bitwę Warszawską 1920 roku – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Jerzy Szmit, prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim oraz były wiceminister infrastruktury i budownictwa. 

Pomysł upamiętnienia Bitwy Warszawskiej zrodził się w gronie kilkunastu stowarzyszeń – powiedział Jerzy Szmit, dodając:

To społeczna, oddolna inicjatywa m.in. Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, Stowarzyszenia Grota Roweckiego, Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszenia Piłsudczycy i Patria Nostra, które uważają, że taka ulica powinna być w Olsztynie. Ważne, aby nazwa, która jest tak znacząca w historii Polski, zafunkcjonowała w topografii stolicy Warmii i Mazur. Gorąco popieramy tę inicjatywę.

Jerzy Szmit powiedział, że ulica im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Olsztynie mogłaby np. zastąpić nazwę ul. Obiegowej.

Były wiceminister infrastruktury odniósł się również do interpelacji posła Porozumienia Michała Wypija w sprawie zarobków dyrektora generalnego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pawła Żukowskiego.

Sprawa już żyje od jakiegoś czasu. Dziwię się, że pan Michał Wypij zachowuje się nie jak poseł koalicji, lecz jak poseł opozycji. Bardzo źle to świadczy również o nim samym. Jeżeli już tak bardzo interesuje go ta sprawa, to powinien po prostu zapytać pana wojewodę, albo pana dyrektora generalnego. Poseł Michał Wypij wystawił sobie bardzo złe świadectwo.

Ponadto, Jerzy Szmit skomentował ostatnie wydarzenia związane z ruchem LGBT. Chodzi tutaj m.in. o wieszanie na pomnikach tęczowych flag.

W Polsce nikt nikomu nie zagląda do łóżka. Natomiast hasła związane z LGBT służą do walki z polskim rządem, wzniecania niepokojów. Środowiska mniejszości seksualnych nigdy nie kojarzyły się z demonstracjami, agresją czy bojówkarzami. Jest to całkowicie sprzeczne z polską kulturą, można to nazwać wręcz chuligaństwem. Nie ma to nic wspólnego z obroną czyichś praw.

Prezes PiS w okręgu olsztyńskim dodał, że prezydent Andrzej Duda zgodnie z Konstytucją podkreśla wagę rodziny w Polsce, a obrona wartości konstytucyjnych to normalna rzecz.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarobki, Jerzy Szmit, ulica, Bitwa Warszawska, Michał Wypij, Paweł Żukowski
Schronisko w Bystrym pod lupą. Poseł Michał Wypij interweniuje

Poseł Michał Wypij interweniuje w sprawie schroniska w Bystrym koło Giżycka. Podstawą do działania były doniesienia obrońców praw zwierząt i wyniki ostatniej kontroli Powiatowego Inspektora Weterynarii,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV