Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Trwa dobra passa transportu na Warmii i Mazurach

Jerzy Szmit: Dla strony polskiej rosyjskie przepisy są nie do przyjęcia. Fot. Ł. Sadlak

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Fot. Ł. Sadlak

Zmieni się klasyfikacja samolotów ultralekkich, czyli tych do 600 kilogramów. Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior i wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit w piątek (5 sierpnia) przedstawią projekt ustawy, która sprawi, że samoloty ultralekkie będą traktowane jak maszyny turystyczne. Poseł Jerzy Szmit mówił o tym w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn. 

Dzięki temu rozwinie się lotnicza turystyka na Warmii i Mazurach

– Trwają konsultacje społeczne projektu – wyjaśnia Jerzy Szmit

00:00 / 00:00

Jeszcze w tym tygodniu zaplanowano ostatni etap zatwierdzania przez senat ustawy spec lotniczej, mówiącej o budowaniu lotnisk. Trwają również prace nad ustawą zmieniającą klasyfikacje lotnisk aeroklubowych. To w założeniu ma ułatwić ruch między małymi lądowiskami.

W rozmowie z Krzysztofem Kaszubskim Jerzy Szmit mówił również o inwestycjach drogowych realizowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wymienił budowę drogi ekspresowej od Olsztyna do Olsztynka, podpisanie umowy na południową obwodnicę Olsztyna, decyzję o przyznanie środków na projekt DK 16 od Olsztyna do Ełku, intensywną budowę trasy S7 w okolicach Ostródy w kierunku Gdańska i Warszawy oraz ustalenia w sprawie budowy trasy Via Baltica w Ełku.

Wicepremier mówił również o likwidacji miejsc niebezpiecznych. Projekty zostaną zrealizowane w ponad 40 miejscach na Warmii i Mazurach. To m.in. inwestycje w Gromie na trasie od Olsztyna do Szczytna, które będą realizowane w 2017 roku.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

(kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, Poranne Pytania, Jerzy Szmit
Paweł Papke: otwierajmy się na świat i pokazujmy Warmię i Mazury w dobrym świetle

Dla mnie najważniejsze jest to, co dzieje się w Olsztynie oraz na Warmii i Mazurach. Skupiam się przede wszystkim na swojej działalności. Cały czas promuję ruch,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV