Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jednocyfrowa inflacja to potwierdzenie trendu spadkowego czy wyjątek od reguły?

Fot. K. Ośko

Jednocyfrowa inflacja, budżet państwa na przyszły rok i zmiany w prawie były tematami audycji My, Wy, Oni. W studiu Radia Olsztyn gościliśmy przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Zaproszenie Andrzeja Piedziewicza przyjęli:

  • Wojciech Kowalski – Solidarność
  • Rafał Laskowski – Konfederacja Lewiatan
  • Jan Zdziarstek – Business Centre Club

Wzrost cen we wrześniu była nadal spory, ale już jednocyfrowy – tak wynika z szybkiego szacunku GUS. Według niego, inflacja we wrześniu w porównaniu z wrześniem 2022 wyniosła 8,2 procent. Goście audycji zastanawiali się, czy to potwierdzenie trendu spadkowego czy wyjątek od reguły?

Kolejnym tematem rozmowy był budżet państwa na przyszły rok. Rząd przyjął projekt ustawy z wysokim deficytem – prawie 165 miliardów złotych. W państwowych wydatkach są też pieniądze na inwestycje realizowane przez samorządy. Mieliśmy niedawno rozstrzygnięcie naboru w programie dla gmin popegeerowskich, dziś – w programie przebudowy dróg gminnych i powiatowych. Politycy przekonują, że to pomaga lokalnym firmom. Czy widać to na rynku warmińsko-mazurskim?

Zaproszeni do studia goście mówili także o zmianach w prawie, które weszły w życie pod koniec września. Pracownik, który zechce pozwać swojego pracodawcę do sądu, nie będzie musiał wnosić opłaty za złożenie pozwu. To coś zmieni w relacjach pracownik-pracodawca?

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w budżet, WY, my, oni, prawo pracy
O wzroście płacy minimalnej w audycji My, Wy, Oni

O stanowisku "Solidarności" w sprawie obronie polskich funkcjonariuszy, minimalnej pensji oraz o Międzynarodowym Dniu Równej Płacy rozmawiali w audycji My, Wy, Oni, przedstawiciele związków zawodowych i...

Zamknij
RadioOlsztynTV