Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedno zgłoszenie, trzy interwencje. Pijani kierowcy trafili do aresztu

Policyjny patrol z Olsztynka otrzymał zgłoszenie obywatelskie o pijanym kierowcy audi w okolicach Stawigudy.

Poszukujący go policjanci po drodze zatrzymali na jednej z ulic w Bartągu pod Olsztynem pojazd podobny do opisanego przez świadka. Nie było to jednak to audi, ale policjanci wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. 37-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Następnie policjanci kontynuowali poszukiwanie kierowcy audi. Na trasie Dorotowo-Łańsk zauważyli dwóch młodych mężczyzn jadących bez kasków motocyklem. Na widok radiowozu zaczęli uciekać. Okazało się, że 16-latek w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został oddany pod opiekę matce, a sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. W końcu policjanci dopadli też kierowcę audi – poinformował sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

00:00 / 00:00

Ostatecznie mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Bartąga. Miał blisko 2 promile alkoholu w  organizmie. 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, areszt, więzienie, pościg, zatrzymanie, patrol
Wskoczyli do wody, by ratować tonącego mężczyznę. Policjanci wykazali się odwagą

Po dramatycznej akcji policjanci uratowali tonącego wędkarza. 28-latek wybrał się pontonem na ryby w okolicach Nowakowa pod Elblągiem. Gdy z pontonu zeszło powietrze, mężczyzna uwięziony w...

Zamknij
RadioOlsztynTV