Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedni kradną pieniądze, inni wyłudzają kredyty. Łupem 30-latka z Olsztyna padały… wędliny

Kiełbasa śląska

Do olsztyńskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 30-latkowi z Olsztyna, który podszywając się za pracownika lokalu gastronomicznego wyłudzał wyroby mięsne od lokalnych hurtowników. Mężczyzna pracował w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Olsztyna.

Do jego zadań należało zamawianie i przywożenie wyrobów mięsnych od lokalnych hurtowni. Po miesiącu od zatrudnienia, 30-latek nie pojawił się już więcej w firmie, w której pracował – zerwał też kontakt ze swoim pracodawcą. Jak się okazało mężczyzna podszywając się za pracownika restauracji, w dalszym ciągu zamawiał i odbierał mięsa i wędliny z hurtowni, które zamiast do lokalu gastronomicznego trafiały na targowiska, gdzie były sprzedawane.

Część z nich trafiła również do członków jego rodziny jako prezent. Przestępczy proceder trwał około miesiąca. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Sprawa wyszła na jaw, kiedy to jeden z hurtowników nie otrzymał zapłaty za sprzedany towar i skontaktował się z właścicielem restauracji, który nic nie wiedział o zamawianych na konto jego firmy wyrobach mięsnych.

Mężczyzna usłyszał czternaście zarzutów za oszustwa, do których się przyznał. Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją finansową. Grozi mu kara do osiem lat pozbawienia wolności.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, oszust, złodziej, wędliny
Miał fałszywe dokumenty i chciał wyłudzić kredyt

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 68-latkowi. Mężczyzna posługując się fałszywymi dokumentami chciał wyłudzić kilkanaście tysięcy złotych kredytu.  Oszust pojawił się w jednym z...

Zamknij
RadioOlsztynTV