Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego!

Szlachetna Paczka Polskie Radio Olsztyn 2015. Fot. K.Piasecka

Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego! Poczujcie magię świąt już teraz i przyłączcie się z nami do Szlachetnej Paczki. To akcja charytatywna, dzięki której po raz 16 można pomóc najbiedniejszym rodzinom z całej Polski. Najczęściej brakuje im ciepłych ubrań, żywności, ale warto zadbać o to, żeby i do nich przyszedł św. Mikołaj z drobnymi prezentami.

Zbieramy pieniądze i dary, ale potrzeby wciąż są ogromne. Wybraliśmy dwie rodziny i wspólnie ze Słuchaczami i naszymi Przyjaciółmi chcemy pomóc spełnić ich świąteczne marzenia. Każdy może się do nas przyłączyć!

Przypominamy potrzeby naszych rodzin:

Rodzina spod Szczytna

Rodzice w wieku 31 lat (pani Lena) i 38 lat (pan Rafał) wychowują piątkę dzieci: Bartosza (13 lat), Oliwiera (11 lat), Jakuba (11 lat), Patryka (9 lat) i Wiktorię (4 lata). Na co dzień pani Lena pracuje w punkcie bibliotecznym na 1/4 etatu i zajmuje się dziećmi (jest po operacji kolana i ma chory kręgosłup). Pan Rafał jest monterem wykładzin i zarabia około 1355 złotych.

Żywność
najbardziej potrzebują herbaty, kaszy, cukru, konserw mięsnych i rybnych, kawy, makaronów, oleju, ryżu, mąki, dżemu, warzyw w puszkach.

Odzież dla dzieci
dzieci szybko wyrastają z ubrań. Oliwier (160 cm wzrostu, jest szeroki w barach) potrzebuje przejściowych dresów i letnich adidasów rozmiar 38, Jakub (160 cm wzrostu, chudy) potrzebuje przejściowych dresów i zimowych traperów rozmiar 38, Patryk (140 cm wzrostu, chudy) potrzebuje przejściowych dresów i letnich adidasów rozmiar 38, Bartek potrzebuje zimowych traperów rozmiar 43, Wiktoria letnich adidasów rozmiar 33-34.

Środki czystości
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące.

Materiały szkolne
farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina.

Wyposażenie mieszkania
koc, pościel, prześcieradła.

Rodzina ma w planach remont pokoju dzieci
Pan Rafał sam wykona remont, tylko potrzebuje płyt gipsowych, stelaży, obrysówek oraz narzędzi (sam wszystko w domu naprawia). Po remoncie chcą wymienić dzieciom meble, które są bardzo zniszczone. Potrzebują mebli z dużą ilością szafek i szuflad.

Pan Rafał gra z chłopcami w piłkę nożną, chłopcy chodzą też na treningi w szkole. Chcieliby mieć stroje piłkarskie i akcesoria sportowe (piłka, torba sportowa, rękawice bramkarza dla Oliwiera, korki).

Szczególnym prezentem dla Jakuba byłby modele do skręcania, Patryka – duże słuchawki do telefonu, Bartka – głośnik do telefonu na bluetooth, Wiktorii – zabawka z Hello Kitty, pana Rafała – jakieś narzędzia, bo sam naprawia wszystko w domu, pani Leny – książki science fiction.

Prezentujemy starsze małżeństwo spod Ostródy

Pani Maria (79 lat), pan Ginter (80 lat) są małżeństwem od 60 lat
Małżonkowie zajmują niewielki pokój z kuchnią w popegeerowskim czworaku. W domu brakowało łazienki, więc wnuk wygospodarował w kuchni mały kącik i zrobił dziadkom WC. Nadal jednak nie mają gdzie się wykąpać. Cierpią na szereg chorób spowodowanych ciężką pracą przez całe życie i podeszłym wiekiem. Pani Maria doznała udaru mózgu i wylewu. Pan Ginter jest po operacji. Starsi państwo utrzymują się z emerytury pana Gintera (1000 zł) i z zasiłków pielęgnacyjnych (306 złotych). Po dokonaniu opłat i wykupieniu leków, na życie zostaje im 105 złotych.

Żywność
najbardziej potrzebują: herbaty, kaszy, cukru, konserw mięsnych i rybnych, kawy, makaronów, oleju, ryżu, mąki, dżemu, warzyw w puszkach.

Odzież
pani Maria potrzebuje zimowej kurtki, spodni, bluzki, spódnicy 2XL, kozaki rozmiar 40; pan Ginter (jest postawny, wysoki) zimowej kurtki, bluzy, spodni dresowych 3 XL, kamaszy zimowych na zamek rozmiar 44.

Na wyposażenie mieszkania
potrzebują kołdry, koców, ręczników, pościeli i poduszki. A także wersalki oraz kuchenki (obecna jest zużyta i zaczyna się psuć).

Środki czystości
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące.

Przydałby się też opał na zimę.

Jeżeli macie niezniszczone rzeczy, których nie potrzebujecie, a innym sprawią radość – podzielcie się. Można się kontaktować z nami przez Facebooka Polskiego Radia Olsztyn lub przynosić dary do siedziby Polskiego Radia Olsztyn przy ul. Radiowej 24.

Każdy, kto przyłączy się do akcji dostanie świąteczną bombkę, którą wykonają dziennikarze Polskiego Radia Olsztyn. Akcja potrwa do 8 grudnia.

Liczymy na wszystkich św. Mikołajów!

 

(podbiel/kpias)

Więcej w pomoc, szlachetna paczka, potrzebujący
Polskie Radio Olsztyn w Szlachetnej Paczce. Przyłącz się do nas

Polskie Radio Olsztyn przyłącza się do akcji Szlachetna Paczka. Zamierzamy wspomóc dwie rodziny. Jedna rodzina z 5 dzieci żyje pod Szczytnem, druga - to starsze małżeństwo...

Zamknij
RadioOlsztynTV