Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden telefon może uratować komuś życie. Działa bezpłatna, całodobowa infolinia

Fot. fotolia.pl

Kilkanaście zgłoszeń przyjęli już dyżurni bezpłatnej, całodobowej infolinii dla bezdomnych w Warmińsko-Mazurskiem.

Jak co roku została ona uruchomiona 1 listopada przez Urząd Wojewódzki w Olsztynie. – Zadzwonić może również każdy, kto chce pomóc ludziom bez dachu nad głową – przypomniał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Apeluję, by nie przechodzić obojętnie wobec osób potrzebujących, bo często jeden nasz telefon – czy to na naszą bezpłatną infolinię, czy też w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia pod numer alarmowy 112 –  może komuś uratować życie lub zdrowie

– dodał.

W Mszanowie w powiecie nowomiejskim policjanci zauważyli nietrzeźwego mężczyznę siedzącego na poboczu drogi przy temperaturze minus 5 stopni. Widziała go też mieszkanka wsi, która zadzwoniła pod numer alarmowy. Policjanci uratowali 60-latka przed wychłodzeniem. Odwieźli go do domu i przekazali rodzinie.

Według prognoz, nocą w regionie będzie minimalnie od minus 6 do minus 8 stopni. Pod bezpłatnym, całodobowym numerem 800 165 320 można uzyskać informacje o noclegowniach, jadłodajniach czy innych formach oraz punktach pomocy, np. medycznej, prawnej lub finansowej. Numer będzie działał do końca marca.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w bezdomni, pomoc
Sąsiedzka czujność uratowała życie 91-latka

Nawet przez dwa dni mógł leżeć na podłodze w swoim mieszkaniu 91-latek z Kętrzyna. Uratowała go czujność sąsiada, który zaniepokoił się tym, że od dłuższego czasu...

Zamknij
RadioOlsztynTV