Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden na Jednego, czyli PiS kontra PO. Rozmowa o „piątce Morawieckiego” i zarzutach korupcyjnych wobec Stanisława Gawłowskiego

Od lewej: Robert Szewczyk (PO) i Dariusz Rudnik (PiS). Fot. BSC

Audycja Jeden na Jednego to starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji.

Gośćmi Marka Lewińskiego byli:

  • Robert Szewczyk – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

„Piątka Morawieckiego”
Pod hasłem „Polska jest jedna” w sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kilka nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 procent, wyprawkę w wysokości 300 złotych dla uczniów, 23 miliardy złotych na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 miliardów złotych na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Zarzuty korupcyjne dla sekretarza generalnego PO
Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny PO został w ubiegły piątek zatrzymany przez CBA. Prokuratura przedstawiła mu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dzień wcześniej zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Platformy wyraził Sejm.

Zarzuty prokuratury dotyczą okresu, kiedy Gawłowski pełnił urząd ministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. Zarzuty dotyczą też podżegania do wręczenia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej. Gawłowski wielokrotnie podkreślał, że jest niewinny, a śledztwo prokuratury uważa za motywowane politycznie.
Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Debata w Radiu Olsztyn

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, debata, PiS, Rudnik, PO
Radni PiS chcą tańszych biletów komunikacji miejskiej w Elblągu

Obniżka cen biletów komunikacji miejskiej dla uczniów, studentów oraz osób pracujących - to pierwszy etap wprowadzania przez radnych PiS programu Elblążanin Plus. Klub Radnych Prawa i...

Zamknij
RadioOlsztynTV