Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Lewandowski: lotnisko w Szymanach ma rację bytu

Janusz Lewandowski. Fot. S. Ostrowski

Port lotniczy w Szymanach, mimo obaw niektórych ekonomistów, będzie miał rację bytu i powinien przynosić zyski – powiedział Radiu Olsztyn Janusz Lewandowski.

Zdaniem unijnego komisarza ds. budżetu i programowania finansowego, lotnisko na Warmii i Mazurach jest znacznie lepszym pomysłem, niż np. otwierany w połowie roku port w Radomiu, czy prawie nieużywany w Zielonej Górze. Janusz Lewandowski przyznał, że podobne zdanie na ten temat mają inni unijni specjaliści od finansów.

Moje podsłuchy z wnętrza Komisji potwierdzają, że ten port ma rację bytu- wyjawił minister. Terminal Portu Lotniczego „Mazury” ma być gotowy w drugiej połowie przyszłego roku. Pierwsze loty z i do Szyman planowane są natomiast na rok 2016.

Maciej Świniarski pytał Janusza Lewandowskiego o unię energetyczną w Europie oraz kwestie bezpośrednio związane z Warmią i Mazurami. (mswin/bsc)

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Komisarz Janusz Lewandowski. Fot. M. Świniarski

Więcej w port lotniczy, Szymany
Z lotniska w Szymanach rozwiozą turystów do hoteli

Lotnisko w Szymanach ma być produktem turystycznym. Byłaby to pierwsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce. Ma tam powstać regionalne biuro podróży, które będzie zajmowało się m.in....

Zamknij
RadioOlsztynTV