Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Dramiński: nasze urządzenia medyczne testowaliśmy w Afganistanie a przenośne ultrasonografy, które produkujemy wykorzystywane są przez pogotowie w Chorwacji

Janusz Dramiński – prezes i właściciel Spółki Dramiński S.A. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Janusz Dramiński – prezes i właściciel Spółki Dramiński S.A. był gościem środowych rozmów o warmińsko-mazurskim kapitalizmie i o udziale regionu w gospodarce Polski.

Leszek Cimoch rozmawia z prezesem i udziałowcem Spółki Dramiński S.A. Janusz Dramiński założył firmę w 1987 roku. Początkowo zajmowała się ona konstruowaniem i produkcją urządzeń dla rolników i hodowców. Popularność na rynku zdobyła dzięki wilgotnościomierzom a swoją pozycję ugruntowała jako lider w dziedzinie kompaktowej i mobilnej ultrasonografii. Specjalizuje się w konstruowaniu, wdrożeniach i produkcji oraz sprzedaży zarówno w kraju jak i za granicą.

Działamy w kilkudziesięciu krajach świata. Przez działalność rozumiemy promocję, szkolenia i sprzedaż urządzeń, które produkujemy. Naszą specjalnością są zaawansowane technologicznie urządzenia elektroniczne. Konstruujemy je w Olsztynie, w Olsztynie je produkujemy i z Olsztyna eksportujemy je na cały świat.

Dziś firma Dramiński to uznany producent wysokiej jakości zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych dla profesjonalistów z sektora rolniczego i hodowlanego, weterynaryjnego oraz medycyny ludzkiej. Priorytetowe znaczenie w strategii firmy ma stałe doskonalenie działań, z myślą o spełnieniu oczekiwań klientów, a nawet ich wyprzedzaniu.

Dla nas nie liczy się jedynie maksymalny zysk, liczą się także inne elementy. Mamy niezwykły dział badawczo-rozwojowy, którym kieruje wiceprezes Andrzej Wiktorowicz. Dokonuje on wspaniałych konstrukcji. Naszą specjalnością są ultrasonografy oraz inne urządzenia elektroniczne np. dla hodowców zwierząt, ultrasonografy dla lekarzy weterynarii i inne urządzenia rolnicze, jak np. wilgotnościomierze do ziarna. Nasza konkurencja w innych krajach świata jest podobnej wielkości i o podobnym kapitale, ale my jesteśmy niezwykle zdolni (…) Jeśli chodzi o sprzedaż jesteśmy jednym ze światowych liderów w produkcji małych, przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych do badania dużych zwierząt (…) Wszystko jest konstruowane w Olsztynie (…)

Idąc z rozwojem technologicznym i ogólnoświatowym trendem miniaturyzacji urządzeń, firma Dramiński postawiła na produkcję małych, lekkich i przenośnych ultrasonografów do diagnostyki obrazowej i badań przesiewowych. Wykorzystywane są one głównie w takich dziedzinach jak medycyna ratunkowa, medycyna rodzinna, opieka paliatywna oraz ginekologia i położnictwo.

W naszej firmie pracuje około 60 osób. Około 20 osób liczy dział badawczo-rozwojowy i są to ludzie o różnej specjalności. Sukces zależy od połączenia wiedzy, umiejętności, zapału i przedsiębiorczości mechaników, elektroników, akustyków, lekarzy weterynarii i innych (…) Światowy rynek ultrasonografów weterynaryjnych jest ogromny (…) Wielokrotnie większy jest rynek ultrasonografii medycznej i na tym rynku również działamy. Zbudowaliśmy niezwykle innowacyjne urządzenie na skale światową, a mianowicie mammograf ultradźwiękowy, czyli bezpieczny przyrząd do badania piersi kobiet (…) Zrobiliśmy to wspólnie z naszym uniwersytetem (UWM) i Politechniką Wrocławską (…) Nasze urządzenia medyczne były testowane w szpitalu polowym w Afganistanie gdzie przeszły ciężką próbę ognia. Sprawdziły się i używane są w karetkach pogotowia. Jak będziecie państwo na wakacjach w Chorwacji i zobaczycie jadącą karetkę, to możecie mieć pewność, że w tej karetce jest nasz ultrasonograf. Są małe, przenoście i bateryjne.

Posłuchaj całej rozmowy Leszka Cimocha z Januszem Dramińskim

00:00 / 00:00

Janusz Dramiński – prezes i właściciel Spółki Dramiński S.A. Fot. B. Świerkowska-Chromy

 

(BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, ekonomia
Pokonał 11,5 tysiąca osób. Piotr Ciepliński z Różnowa koło Olsztyna odebrał gratulacje od wicepremiera Morawieckiego

Mateusz Morawiecki wręczył nagrody laureatom 30. Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zwyciężył w niej Piotr Ciepliński z podolsztyńskiego Różnowa, tegoroczny maturzysta z Liceum Akademickiego w Toruniu. Podczas spotkania...

Zamknij
RadioOlsztynTV