Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie będzie finansowanie szpitali powiatowych? Ich potrzeby i oczekiwania zdominowały posiedzenie konwentu powiatów

Fot. D.Grzymska

W Olsztynie spotkali się starostowie i dyrektorzy szpitali z wicewojewodą, marszałkiem i szefem olsztyńskiego oddziału NFZ.

Rozmowy były burzliwe i jak podkreślał starosta olsztyński Andrzej Abako, do porozumienia nie doszło.

Mówi się z jednej strony, że środki będą zwiększone o 350 milionów złotych, co statystycznie powinno dać po milionie na szpital. Z obliczeń wynika, że szpital w Biskupcu otrzyma jedynie 150 tysięcy złotych, a to oznacza, że ktoś inny dostanie brakującą część

– dodaje starosta Abako.

00:00 / 00:00

Obecny na spotkaniu wicewojewoda Sławomir Sadowski przekonywał, że strona rządowa problem finansowy szpitali powiatowych widzi i podejmuje stosowne działania. Wicewojewoda twierdzi, że 350 milionów złotych to kwota na początek a zarazem zauważa, że budżet szpitali powiatowych to budżet personalny i pochłania duże środki.

00:00 / 00:00

Dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że dodatkowe 650 milionów złotych zostanie przeznaczonych na poprawę dostępności do świadczeń zdrowotnych i wzrost finansowania szpitali, w tym szpitali powiatowych. Od 1 lipca planowane są wzrosty wycen stawek SOR-ów i izb przyjęć.

Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, szpital, powiat, starosta, szpitale, finansowanie, Sadowski, starostowie
Wyprzedzał inny samochód i uderzył w drzewo. 46-latek trafił do szpitala

Wypadek koło Iławy. Kierowca peugeota rozpoczął manewr wyprzedzania Forda, którego kierowca rozpoczął z kolei wyprzedzanie auta jadącego przed nim. Peugeot uderzył w Forda,  w następstwie sprawca...

Zamknij
RadioOlsztynTV