Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jaki węgiel oferują składy? Sprawdza to inspekcja

Fot. P. Getka

Składy węgla są dokładnie monitorowane są przez Inspekcję Handlową. Po przeprowadzonych kontrolach w woj. warmińsko-mazurskim wynika, że przede wszystkim nie ma problemu z dostępnością opału. Węgiel cały czas można było kupić w komercyjnych składach.

Inspektorzy – na zlecenie prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – kontrolują też jakość opału. Jak podkreśla Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej Krzysztof Wojciechowski, węgiel sprzedawany indywidualnym odbiorcom jest dobrej jakości.

00:00 / 00:00

Z danych Inspekcji Handlowej, która skontrolowała około 150 składów w województwie wynika, że w ostatnich tygodniach znacznie spadła natomiast cena węgla. Sięgała nawet 4 tysięcy złotych, a teraz za tonę trzeba zapłacić około 2 i pół tysiąca.

Obniżka cen może być efektem pojawienia się na rynku tańszego węgla, który gminy sprzedają mieszkańcom po preferencyjnych cenach – maksymalnie za 2 tysiące zł.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Samorządy z regionu rozpoczęły sprzedaż węgla

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kontrole, węgiel, inspekcja handlowa
Samorządy z regionu rozpoczęły sprzedaż węgla

Pierwsze samorządy z regionu rozpoczynają sprzedaż węgla mieszkańcom po preferencyjnych cenach. Po odbiór opału mogą się zgłaszać m.in. mieszkańcy Barcian. Cena to 1800 zł za tonę,...

Zamknij
RadioOlsztynTV