Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak znaleźć lokal wyborczy? W jakich godzinach można oddać głos? 28 czerwca wybieramy prezydenta Polski

Fot. B.Świerkowska-Chromy

W niedzielę 28 czerwca Polacy wezmą udział w wyborach prezydenckich. Jak znaleźć lokal wyborczy? W jakich godzinach można zagłosować? Oto kluczowe informacje dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

W regionie uprawnionych do głosowania jest prawie milion 200 tysięcy osób. W niedzielę lokale wyborcze będą czynne od godziny 7 do 21. Zgodnie z Kodeksem wyborczym każdy, kto przyjdzie do jednej ze tysiąca 115 komisji wyborczych tuż przed godziną 21, musi mieć możliwość zagłosowania.

O godzinie 21 na końcu kolejki, jaka może ustawić się przed lokalem wyborczym, stanie osoba z komisji lub pracownik placówki, który będzie pilnował, aby wszystkie osoby, stojące przed nim, miały możliwość oddania głosu. W związku z tym praca niektórych komisji obwodowych może zostać wydłużona.

Warto sprawdzić, gdzie będziemy głosować, gdyż lokalizacje obwodowych komisji wyborczych mogły się zmienić, w porównaniu z ostatnimi wyborami parlamentarnymi. Obwieszczenia z numerami, granicami i siedzibami obwodowych komisji wyborczych można znaleźć KLIKAJĄC W LINK.

Jeśli żaden z kandydatów nie wygra w pierwszej turze, druga odbędzie się 12 lipca.

Redakcja: Ł. Sadlak/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, prezydent, lokal wyborczy
Piątek ostatnim dniem na wrzucanie kopert zwrotnych do skrzynek dla głosujących korespondencyjnie

Piątek jest ostatnim dniem, w którym wyborcy głosujący korespondencyjnie mogą oddać głos w wyborach prezydenckich. W godzinach pracy urzędu można dostarczyć kopertę zwrotną do urzędu gminy,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV