Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zakończy się sprawa policjanta, który po pijanemu spowodował wypadek? Do sądu w Iławie trafił akt oskarżenia

Do wypadku doszło w lutym minionego roku. Przez wiele miesięcy nie udawało się ustalić sprawcy, chociaż już kilka godzin po zdarzeniu policja wiedział kto jest właścicielem samochodu, który z dużym impetem uderzy w auto państwa Kusińskich.

Chodziło o Tomasza M. funkcjonariusza lokalnej komendy. Mężczyzna dwie godziny po wypadku miał półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W początkowej fazie postępowania do winy przyznała się żona policjanta, jednak z biegiem prowadzonych czynności zmieniała zeznania. Śledczy w końcu ustalili, że winny jest Tomasz M. i postawili mu dwa zarzuty: spowodowania wypadku i ucieczki, a także jazdy pod wpływem alkoholu. Do sądu w Iławie trafił akt oskarżenia.

Policjant został zwolniony administracyjnie z pracy. W sprawie wypadku sprzed roku toczy się też odrębne postępowanie dotyczące próby utajnienia winnego wypadku. Takiego przestępstwa mieli dopuścić się inni funkcjonariusze iławskiej komendy, którzy kryli kolegę z pracy.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, wypadek
Wypadki i utrudnienia na drogach Warmii i Mazur. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią

Bardzo trudne warunki jazdy na Warmii i Mazurach. Skutkiem tego prawdopodobnie jest wypadek na trasie Lidzbark Warmiński - Wozławki. Przy wyjeździe z Lidzbarka BMW kierowane przez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV