Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Protas: „Tarczę Wschód” będą tworzyć wyłącznie polscy przedsiębiorcy

Fot. Jacek Protas / Facebook

Przy tworzeniu infrastruktury zabezpieczeń wschodniej granicy „Tarcza Wschód” mają pracować wyłącznie polskie firmy. – Deklarował to premier Donald Tusk – powiedział w Białymstoku wiceminister funduszy i polityki regionalnej, kandydat KO do Parlamentu Europejskiego Jacek Protas.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej wraz z wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim, Jacek Protas wskazał, że takie decyzje mają wpłynąć na ożywienie gospodarcze wschodnich regionów przygranicznych, które jest również ważnym aspektem tej tarczy.

Wyłącznie polskie firmy będą mogły realizować przedsięwzięcia związane z tym programem. Powinno to pomóc firmom ożywić gospodarkę w regionach takich jak warmińsko-mazurskie czy podlaskie, które ponoszą różne skutki gospodarcze sytuacji geopolitycznej na wschodzie. Tracimy turystów, tracimy przedsiębiorców, szczególnie branży turystycznej

– mówił Jacek Protas.

Wiceminister dodał, że w ramach Tarczy Wschód będzie powstawać różna infrastruktura i to na tym miałyby skorzystać rodzime firmy. To wojsko określi jaka to będzie infrastruktura. Jacek Protas jest jedynką na liście PO do PE w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Jacek Protas
Samorządy świętują swój dzień. Wiceminister zapowiada zmiany w ich finansowaniu

W poniedziałek obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. "Samorządy to esencja demokracji" - uważają lokalni włodarze z Warmii i Mazur. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Protas zapowiedział,...

Zamknij
RadioOlsztynTV