Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jabłka zamiasta smartfona, słoiki zamiast telefonów

Ofiarą internetowego oszusta padł mieszkaniec Mrągowa, który na jednym z portali aukcyjnych kupił znanej marki smartfon. Tak przynajmniej sądził, płacąc na poczcie za przesyłkę 860 złotych.

Po rozpakowaniu paczki okazało się, że zamiast markowego telefonu z owocowym logo, w pudełku było tylko logo, a konkretnie dwa jabłka. Oszukany mężczyzna natychmiast zgłosił sprawę policji, która już szuka internetowego oszusta. Za tego rodzaju przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Słoiki zamiast telefonów
Kary nie uniknie zatrzymany wcześniej przez nidzickich policjantów 26-letni oszust, który oferował w internecie telefony komórkowe i wykrywacze metali, a kupującym wysyłał m.in. warzywa i słoiki. Oszukał tak m.in. mieszkankę Kętrzyna, która za nowy telefon zapłaciła 1150 złotych, ale w pięknie zapakowanej przesyłce znalazła jedynie trzy marchewki.

Uważajmy!
Policjanci ostrzegają – szczególnie teraz przed świętami, gdy rośnie sprzedaż internetowa. To wygodna forma kupowania i sprzedawania różnych rzeczy, ale trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie dać się oszukać złodziejom, którzy wykorzystają każdą okazję. (karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet
Jakie były początki internetu?

Właśnie przypada 20 rocznica pojawienia się w Olsztynie internetu. W Polsce pojawił się trochę wcześniej. Pierwsze internetowe łącze analogowe zostało uruchomione 26 września 1990 roku i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV