Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: W polityce nie można się na siebie obrażać. Aby służyć naszym mieszkańcom jesteśmy w stanie zawrzeć koalicję

Posłanka PiS Iwona Arent

Posłanka PiS Iwona Arent w Porannych Pytaniach oceniła wyniki Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Mówiła też o końcówce prac komisji do spraw Amber Gold.

W sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego PiS zwiększył liczbę mandatów z 6 do 11. Iwona Arent podkreślała, że są to bardzo dobre wyniki.

Prawie podwoiliśmy liczbę naszych radnych do sejmiku. To jest ogromny sukces. W ciągu 4 lat udało się tak pracować, żeby przekonać ludzi do naszego programu (…) Ludzie nam zaufali dlatego, w skali kraju otrzymaliśmy ponad milion więcej głosów (…) Jeżeli chodzi o miasto Olsztyn nie udało nam się wprowadzić większej liczby radnych ale najważniejsze, że nie straciliśmy żadnego radnego. Przyszłość jest przed nami i ciężka praca (…)

Posłanka Iwona Arent podkreślała, że wybory jeszcze się nie zakończyły.

Mamy jeszcze drugą turę. Po jej zakończeniu będziemy oceniać wybory w Olsztynie i na Warmii i Mazurach (…) Będzie jakieś podsumowanie i wyciągnięcie wniosków na przyszłość (…)

Zdaniem gościa Porannych pytań teraz ważne będzie zawieranie koalicji.

To, że w pewnych radach nie mamy władzy samodzielnej i nie możemy rządzić nie wyklucza nas w przyszłości z rządzenia (…) W przyszłości mogą być przetasowania, możemy zawrzeć koalicję. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę dla dobra Polski. Aby służyć naszym mieszkańcom jesteśmy w stanie zawrzeć koalicję. W polityce nie można się na siebie obrażać.

W poniedziałek sejmowa komisja do sprawy Amber Gold ma przesłuchać byłego premiera Donalda Tuska. Poseł Iwona Arent, która jest członkiem komisji powiedziała w Porannych Pytaniach, o co komisja będzie pytać Donalda Tuska. Parlamentarzystka dodała, że w raporcie końcowym znajdzie się dokładny opis instytucji i organów, które dopuściły do oszustwa na wielka skalę, a także wyjaśnienie, dlaczego państwo w swoich działaniach wobec oszusta było sparaliżowane.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Iwona Arent
O sporcie, komunikacji i sprawach społecznych. Posłuchaj rozmowy z kandydatem na burmistrza Iławy

W Iławie w najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów burmistrza. Zmierzą się w niej Adam Żyliński z KWW Adama Żylińskiego oraz Dawid Kopaczewski z KWW...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV