Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: rozpoczynamy przedkampanijną dyskusję na temat programu

fot. P. Getka

O zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców” i kongresie partii mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka PiS Iwona Arent.

Parlamentarzystka tłumaczyła, że rodzice powinni mieć kontrolę nad tym, jakie organizacje pozarządowe mogą mieć wpływ na wychowanie ich dzieci.

Chcemy, aby to rodzice wiedzieli, jakie są treści, jakie organizacje wchodzą do szkół i robią z ich dziećmi spotkania, pogadanki czy jakiekolwiek szkolenia. Żeby rodzice w końcu odzyskali władzę nad swoimi dziećmi jeśli chodzi o spotkania z różnymi organizacjami w szkole czy przedszkolu.

Według autorów projektu, zajęcia z edukacji seksualnej powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele, bez udziału podmiotów zewnętrznych.

Żeby obywatelski projekt trafił do Sejmu, inicjatorzy muszą w ciągu trzech miesięcy zebrać 100 tysięcy podpisów.

– Działacze Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur licznie wezmą udział w rozpoczynającym się w Warszawie kongresie partii – dodała posłanka PiS Iwona Arent.

Pełnomocniczka PiS w okręgu olsztyńskim przekonywała, że kongres otworzy proces budowy nowego programu partii, także dla Warmii i Mazur.

Rozpoczynamy przedkampanijną dyskusję na temat programu. Mamy ten program, ale chcemy go zmodyfikować, żeby był dostosowany do potrzeb czasów, w których żyjemy – kiedy mamy wojnę za naszą wschodnią granicą, kiedy mamy kryzys stóp procentowych. Potrzebne są nowe programy, nowe pomysły, które będą wspierały Polaków w życiu codziennym. I po to jest ten kongres programowy.

Konwencja programowa PiS w Warszawie potrwa dwa dni. Tematy związane z naszym regionem będą omawiane dziś (13.05).
Przewidziane są wystąpienia m.in. prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz byłej premier, europosłanki Beaty Szydło.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Wiceminister Śliwka o konsultacjach dotyczących portu w Elblągu i wsparciu OSP

- Jestem szczęśliwy oraz bardzo dumny z tego, że mogę współpracować z bracią strażacką – to słowa wiceministra Andrzeja Śliwki, które padły dziś rano na naszej...

Zamknij
RadioOlsztynTV