Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Przedstawione w Gdańsku tezy samorządowe to rozbicie dzielnicowe. Wszyscy wiemy, do czego to kiedyś doprowadziło

Posłanka PiS Iwona Arent

Nowi ministrowie są bardzo dobrze przygotowani do pełnienia swoich funkcji – przekonywała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Iwona Arent. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości odniosła się także do dwudziestu jeden tez samorządowych, przedstawionych we wtorek w Gdańsku.

We wtorek powołano siedmioro nowych członków rządu. W większości zmiany wymusił wybór szefów niektórych resortów na posłów do Parlamentu Europejskiego. Iwona Arent uważa, że nowi ministrowe mogą pracować w rządzie dłużej, a nie tylko do czasu wyborów:

Nie są to osoby nowe, jeśli chodzi o działalność czy to sejmową, czy rządową. Za kilka miesięcy odbędą się wybory. Niedługo Prawo i Sprawiedliwość przedstawi program na najbliższe cztery lata. Nowi ministrowie będą pracować do wyborów, ale jeśli będą przygotowywać programy, to będą je realizować i po wyborach.

Przypomnijmy, że na stanowiska w rządzie powołano: Jacka Sasina, Mariana Banasia, Bożenę Borys-Szopę, Dariusz Piontkowskiego, Elżbietę Witek, Michała Dworczyka i Michała Wosia.

Iwona Arent powiedziała również, że 21 tez samorządowych to pomysł na rozbicie dzielnicowe Polski. We wtorek w Gdańsku zaprezentowano pomysły na reformy w Polsce, przygotowane przez samorządowców. Wśród nich znalazły się m.in. likwidacja urzędu wojewody, decentralizacja ochrony zdrowia, przekształcenie senatu w Izbę Samorządową, czy pozostawienie w wyłącznej gestii samorządu ustalania wysokości podatków lokalnych.

Posłanka PiS krytykuje te pomysły:

Te tezy i propozycje, które próbują nam proponować prezydenci największych miast, to jest rozbicie dzielnicowe. O tym, do czego to w historii Polski doprowadziło, uczą się już dzieci w podstawówce.

Dwadzieścia jeden tez samorządowych zaprezentowano w Gdańsku po spotkaniu, w którym wzięło udział kilkuset samorządowców z całej Polski, w tym m.in. prezydent Olsztyna. Niektórzy – jak prezydent Leszna – odcięli się jednak później od przedstawionych propozycji.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Iwona Arent, rekonstrukcja rządu, nowi ministrowie, tezy samorządowe
Poznaliśmy nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja rządu jest związana m.in. z wyborami do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV