Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Dzięki ograniczeniu wyłudzania podatku VAT, możemy realizować program 500+

Posłanka PiS Iwona Arent

Luka VAT-owska w ostatnich latach szacowana była w miliardach złotych. Gdyby wcześniej podjęto działania, udałoby się zaoszczędzić ogromne środki w budżecie państwa. Dzięki naszym działaniom, ograniczającym wyprowadzanie pieniędzy z podatków, możemy realizować program 500+ – komentowała w Porannych pytaniach posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Iwona Arent.

Posłanka PiS wyjaśniła, jak wyglądają  prace komisji ds. Amber Gold:

Nasze ostatnie działania trochę zwolniły, jednak nie dlatego, że trwa kampania wyborcza naszej przewodniczącej Małgorzaty Wassermann. Wcześniej zaplanowaliśmy, żeby wszystkie przesłuchania zrobić do końca września, i to się udało. Została nam tylko jedna osoba, były premier Donald Tusk. Początkowo planowaliśmy przesłuchać go w październiku. Jednak po zarzutach opozycji, że jest to działanie w kampanii wyborczej Małgorzaty Wassermann, postanowiliśmy, że byłego premiera przesłuchamy po wyborach samorządowych. Nie chcemy, aby ktokolwiek mógł nam zarzucić propagandowe działania. Mamy potwierdzenie, że pan Tusk stanie przed komisją 5 listopada. Nie znaczy to jednak, że w tym czasie nie robiliśmy nic. Spotykaliśmy się, mieliśmy niejawne posiedzenia, na których zgłaszaliśmy wnioski o postawienie zarzutów osobom, które były odpowiedzialne w sprawie Amber Gold. Poprosiliśmy o to prokuraturę .

Iwona Arent odniosła się również do prac Komisji dot. wyłudzenia podatku VAT:

Wyprowadzenie pieniędzy z budżetu to zjawisko na ogromna skalę. Luka VAT-owska w ostatnich latach szacowana była w miliardach złotych. Komisja ds. wyłudzania podatku VAT chce pokazać, kto doprowadził do tej luki. Już teraz wiemy, że dostępne są notatki, gdzie m.in. były minister finansów Mateusz Szczurek, mimo wyraźnych sygnałów, nie chciał podjąć wraz ze swoim zespołem żadnej inicjatywy, związanej właśnie z wyłudzeniem VAT. Gdyby wtedy podjęto działania, udałoby się zaoszczędzić ogromne pieniądze w budżecie państwa. Dzięki naszym działaniom, ograniczającym wyprowadzanie pieniędzy z podatków, możemy realizować program 500+.

Posłanka Arent skomentowała również nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele, na których słychać Mateusza Morawieckiego:

Te taśmy pokazują, że premier nie miał nic do ukrycia. Nie mówił on przecież o żadnym kombinowaniu czy wyprowadzaniu pieniędzy. Po prostu diagnozuje sytuację, jaka wtedy była. Nie ma tam nic, do czego można się przyczepić.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Iwona Arent, podatek VAT, 500+, Mateusz Morawiecki
Olsztyńscy radni zgodni – miasto potrzebuje nowych obiektów sportowych. Wiele zależy jednak od źródeł finansowania

Gośćmi audycji Poranne pytania byli politycy z Olsztyna - Robert Szewczyk (Platforma Obywatelska) i Jarosław Babalski (Prawo i Sprawiedliwość). Razem z Markiem Lewińskim rozmawiali o wczorajszej...

Zamknij
RadioOlsztynTV