Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Do 10 września można składać wnioski o dofinansowanie jednostek OSP. Do rozdysponowania jest ponad 80 mln zł

Fot. P. Świniarski

„To szansa na dodatkowe środki dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej”. Tak o nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent.

Do rozdysponowania między jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w całym kraju jest ponad 80 milionów złotych, co daje średnio 5 tysięcy na jednostkę – tłumaczy posłanka PiS.

00:00 / 00:00

O dofinansowaniu decyduje minister spraw wewnętrznych i administracji. A wnioski, jednostki OSP muszą składać na ręce komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który z kolei wyśle je do MSWiA. Pieniądze będą przeznaczane na organizowanie zawodów pozwalających na rozwinięcie sprawności podczas działań ratowniczych, organizację wydarzeń oświatowo – kulturalnych, propagowanie zasad ochrony przeciwpożarowej czy zasad udzielania pierwszej pomocy.

Czasu na złożenie wniosku o dofinansowanie pozostało niewiele. Termin mija 10 września. Jak zapewnia Iwona Arent są to proste do wypełnienia druki.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach jest około 600 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, OSP, wniosek, komendant
W Zalbkach spłonęła stodoła

Ponad 11 godzin strażacy gasili pożar w Zalbkach koło Olsztyna. W gospodarstwie rolnym zapaliła się duża drewniana stodoła wypełniona słomą i sianem. Strażacy zabezpieczyli przed ogniem...

Zamknij
RadioOlsztynTV