Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ireneusz Nalazek: chcemy odciągnąć młodzież od komputerów i telefonów

Fot. A. Skrago

– Będą pieniądze na rozbudowę infrastruktury sportowej w regionie – powiedział w Biskupcu wiceminister sportu i turystyki Ireneusz Nalazek. Podczas otwarcia zawodów łyżwiarskich wiceminister zwrócił uwagę na rolę przyszkolnych obiektów sportowych.

Podkreślił, że są środki na rewitalizację i odnowę istniejących już Orlików. – Powstaną też nowe, z możliwością wybudowania bieżni oraz strefy rekreacji dla rodziców. Zamierzamy tworzyć to przy szkołach – mówił Ireneusz Nalazek.

Jak przekonywał wicewojewoda warmińsko-mazurski Zbigniew Szczypiński, mieszkańcy innych miast także powinni mieć takie możliwości.

Nie wszędzie w województwie warmińsko-mazurskim tak świetnie to wygląda. Na usta ciśnie się pytanie: gdzie są władze samorządowe? Samo nic nie powstaje

– mówił.

Wiceminister sportu i turystyki chce, aby młodzi ludzie korzystali z obiektów sportowych nie tylko podczas lekcji. Ireneusz Nalazek mówił o programie ministerstwa „otwarte szkoły”. Chodzi o dofinansowanie zajęć organizowanych w weekendy, tak by uczniowie mogli rozwijać się sportowo.

Chodzi o to, żeby szkoły były czynne nie tylko pięć dni w tygodniu, ale również w soboty i niedziele. Program ministerstwa zakłada otwarcie się na rekreację i sport. Wszystko po to, aby odciągnąć młodzież od komputerów i telefonów komórkowych

– wyjaśnił.

Młodzież z Biskupca i okolic może korzystać m.in. z hali sportowej, stadionu i sezonowego krytego lodowiska. Planowana jest również budowa toru rowerowego.

Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski cieszy się, że „miasto sportem stoi, a infrastruktura jest coraz lepsza”. Jak podkreślał w rozmowie z Radiem Olsztyn, obiekty są otwarte dla młodzieży, hala sportowa tętni życiem od rana do 22, a z lodowiska uczniowie korzystają do 21. – Staramy się tworzyć obiekty, aby młodzież mogła trenować. U nas życiem tętni i hala sportowa, i lodowisko – podsumował.

W Biskupcu odbywa się dziś kilka imprez sportowych. Oprócz zawodów łyżwiarskich rozgrywane są także turniej siatkówki Biskupiec Volley oraz mecz Tęcza Biskupiec-Granica Kętrzyn.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Ireneusz Nalazek i Aleksandra Skrago

Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sport, Biskupiec, szkoła, lodowisko, Ministerstwo Sportu, stadion, burmistrz, rekreacja, orlik, wicewojewoda, Zbigniew Szczypiński, Kamil Kozłowski, obiekty sportowe, Ireneusz Nalazek, wiceminister sportu i turystyki
Kamil Stoch tuż za pierwszą dziesiątką konkursu Pucharu Świata

Kamil Stoch był 12., Aleksander Zniszczoł 19., Piotr Żyła 26., a Dawid Kubacki 39. w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w...

Zamknij
RadioOlsztynTV