Ireneusz Iwański odznaczony przez minister kultury i dziedzictwa narodowego
Dziennikarze Ireneusz Iwański i Bogumił Osiński zostali odznaczeni przez minister kultury Martę Cienkowską srebrnymi odznaczeniami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wręczył je w Olsztynie wiceminister kultury Maciej Wróbel.
Ireneusz Iwański to dziennikarz przez wiele lat związany z Radiem Olsztyn, obecnie członek Rady Programowej rozgłośni, pisarz, wydawca, człowiek kultury i oddany społecznik. – Wielka postać Warmii i Mazur! – napisał na swoim Facebooku Maciej Wróbel.
Bogumił Osiński jest dziennikarzem, filmoznawcą, wykładowcą akademickim, szefem Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.
Odznaczenie odebrał w czasie gali finałowej WAMA Film Festivalu, która odbyła się w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii.
Autor: K. Kantor za M. Wróbel
Redakcja: M. Rutynowski














![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










