Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Intensywny czas terytorialsów. Przeszli szkolenie zintegrowane

Fot. 4 W-MBOT

W Nidzicy i okolicach trenowali żołnierze 45 Batalionu Lekkiej Piechoty 4 Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jednym z zadań było zabezpieczenie ważnych obiektów infrastruktury. Do koordynacji działań użyto drona, który przekazywał obraz z terenu ćwiczeń do dowództwa batalionu.

Żołnierze wystawili posterunki broniące dostępu do poszczególnych punktów. Koordynację ich działań ułatwiał dron przekazujący bieżący obraz z terenu ćwiczeń. Dostęp do niego miało dowództwo batalionu, które rozwinęło stanowisko dowodzenia w jednej z okolicznych szkół. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że sytuacja dynamicznie się zmienia. Jednym z ich epizodów było wykrycie stanowiska dowodzenia przez przeciwnika, a następnie jego przemieszczenie

– powiedział szeregowy Jakub Kiziewicz.

Szkolenie terytorialistów odbyło się na terenie, na którym żołnierze – w wypadku zagrożenia – prowadziliby realne działania.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. 4 W-MBOT

Fot. 4 W-MBOT

Autor: A. Potorska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w ćwiczenia, WOT
Pół godziny ćwiczeń wpływa na odporność na nowotwory

Wystarczy trwająca 30 minut aktywność fizyczna, aby podwyższyć we krwi odsetek białych krwinek, które zabijają komórki nowotworowe – informuje pismo "Frontiers in Immunology". Badania zostały przeprowadzone...

Zamknij
RadioOlsztynTV