Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Instytut Północny zaprezentował cenne materiały pozyskane w minionym roku

Instytut Północny zaprezentował najciekawsze dokumenty, książki i publikacje pozyskane w minionym roku. Wśród cennych nabytków trzeba wyróżnić materiały nieżyjącego architekta i urbanisty Marka Skurpskiego.

Chodzi o dokumentację dotyczącą planów rewitalizacji olsztyńskiej starówki. Także socjolog i poeta prof. Kazimierz Sopuch przekazał Instytutowi swoje dzienniki – 59 tomów notatek. Można zobaczyć dokumentację fotograficzną Olsztyna z lat 60. i 70., materiały z obchodów 100-lecia Gazety Olsztyńskiej w 1986 roku, czy fotografie związane z 650-leciem nadania praw miejskich Bartoszycom.

Ciekawą darowizną jest dokumentacja zdjęciowa jednego z wieców kampanii wyborczej w 1989 roku wykonana przez olsztyńskiego historyka i działacza niepodległościowego Wojciecha Ciesielskiego.

Prezentacja nabytków w Instytucie Północnym odbyła się o godzinie 11. Podczas pokazu prelekcję o walorach nabytków wygłosił Konrad Bączek.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: R. Lesiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Bartoszyce, Olsztyn, biblioteka, zabytki, fotografie, plany, dokumentacja, Wojciech Ciesielski, Kazimierz Sopuch, Instytut Północny, zdjęcia. dokumenty
Robert Szewczyk przedstawił pomysły dla olsztyńskiego biznesu

- Powołam w Olsztynie społeczną radę biznesu, która będzie omawiać problemy i potrzeby naszych lokalnych przedsiębiorców - zadeklarował Robert Szewczyk z Koalicji Obywatelskiej, który ubiega się...

Zamknij
RadioOlsztynTV