Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inspektorzy zatrzymali kierowcę tira. Wyniki kontroli okazały się zaskakujące

Inspekcja Transportu Drogowego. Fot. Łukasz Węglewski

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie i Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej zatrzymali do kontroli kierowcę tira na drodze krajowej nr 16 Olsztyn-Ostróda. Wyniki kontroli okazały się zaskakujące.

Jak powiedział Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Olsztynie Grzegorz Bukowski, uwagę kontrolerów wzbudziła woń alkoholu od kierowcy. Zdecydowano o przebadaniu mężczyzny nie tylko testerem trzeźwości.

Pierwsze badanie wykazało 0,49 mg, następne badanie przeprowadzono już na Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie i wykazało ponad 1,5 promila. Zaniepokojenie funkcjonariuszy wzbudziło też zachowanie. Od kierowcy została pobrana krew w celu sprawdzenia, czy kierowca nie był pod wpływem innych substancji

– wyjaśniał.

Analiza zapisów czasu pracy kierowcy wykazała, że mężczyzna dopuścił się licznych manipulacji związanych z zapisem aktywności na swojej karcie kierowcy. Zatrzymano mu prawo jazdy, został też ukarany mandatem, a wobec właściciela firmy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Okazało się, że kierowca w przeszłości był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Inspekcja Transportu Drogowego, nietrzeźwy kierowca, kontrola drogowa
Nie chcą być urzędnikami. Trwa protest inspektorów transportu drogowego

Oflagowali budynki i służbowe auta, a podczas kontroli wręczają kierowcom ulotki z informacją o trwającej akcji protestacyjnej. Urzędnicy Inspekcji Transportu Drogowego z Olsztyna, podobnie jak ich...

Zamknij
RadioOlsztynTV