Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

In vitro na Warmii i Mazurach. Rusza program dofinansowania do leczenia

Na Warmii i Mazurach ruszyły zapisy do Programu Polityki Zdrowotnej, który umożliwia skorzystanie z leczenia metodą in vitro. Samorząd województwa przekazał na to w tym roku pół miliona złotych.

Kwota ta pozwoli na sfinansowanie około 83 procedur.  W zależności od typu zabiegu – pary, które zmagają się z problemem niepłodności mogą otrzymać dofinansowanie do 6 tysięcy złotych przy zapładnianiu partnerskim oraz do 3 tysięcy złotych w przypadku adopcji zarodka.

Kobiety zgłaszające się do programu powinny mieć od 20 do 42 lat. Pary muszą spełniać warunki określone ustawą o leczeniu niepłodności i być mieszkańcami regionu warmińsko-mazurskiego. Z dofinansowania można skorzystać tylko raz.

Program prowadzony będzie do 15 grudnia tego roku. Skorzystanie ze środków samorządu jest możliwe jedynie w okresie jego trwania.

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w lekarz, ciąża, płodność, in vitro, małżeństwo, para, konsultacja
Specjaliści pomogą pacjentom w procesie leczenia

To pierwsze takie miejsce w regionie, które ma pomóc przygotować pacjentów do leczenia. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu otworzył poradnię prehabilitacyjną. Chodzi o to, by leczenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV