Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW zapowiada burze z gradem i intensywne opady. Ostrzeżenie obowiązuje do północy

Fot. fotolia.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla województwa warmińsko-mazurskiego. Na zachodzie i w centrum województwa możliwe są burze z gradem.

Dane z godz. 17.00
Nad warmińsko-mazurskiem przechodzą burze. Lokalnie może padać grad, a opady mogą być intensywne. IMGW wydało komunikat, w którym informuje, że n a obszarze między Szczytnem, Olsztynem i Nidzicą rozwinęła się komórka burzowa z licznymi wyładowaniami atmosferycznymi i lokalnie ulewnymi opadami deszczu. Ma się przemieszczać na zachód i południowy-zachódwojewództwa. Burze z gradem mogą przechodzić nad powiatami działdowskim, nidzickim, olsztyńskim, ostródzki m i szczycieńskim. W ciągu najbliższych godzin będą występowały liczne wyładowania i ulewne przelotne opady deszczu. Możliwe są opady gradu i porywy wiatru do 70 km/h.

Z kolei na wschodzie regionu mogą wystąpić intensywne opady deszczu z burzami. Ostrzeżenie wydane zostało dla powiatów: ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego. W tej części województwa warmińsko-mazurskiego może spaść do 50 litrów wody na metr kwadratowy. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 60 km/h.

Ostrzeżenie obowiązuje do północy.

Aktualizacja na godzinę 17.00

Autor: K. Kantor/IMGW
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burza, grad, deszcz, IMGW
Gwałtowne ulewy nad Olsztynem. „To jeszcze nie koniec opadów”

Zalane ulice, tunel pod torami, spięcia instalacji elektrycznej - nad Olsztynem wczoraj wieczorem i w nocy przeszły gwałtowne ulewy. Interwencji strażaków nie było wiele, ale zgłoszenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV