Olsztyn, Elbląg, Ełk, Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Aktualności, Giżycko, Aplikacja mobilna, Gołdap, Kętrzyn, Lidzbark Warm., Mrągowo, Nidzica, Olecko, Pisz, Szczytno, Węgorzewo, Regiony
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Na drogach i chodnikach będzie ślisko
Synoptycy wydali ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu dla centralnej, południowej i wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Drogi i chodniki zrobią się śliskie.
Ostrzeżenie nie dotyczy jedynie powiatów nowomiejskiego, iławskiego, ostródzkiego, elbląskiego i braniewskiego. – Na pozostałym obszarze opady zaczną się późnym wieczorem, około godz. 22.00 i początkowo będzie to śnieg z deszczem – mówi Magdalena Pękala z Biura Prognoz IMGW w Białymstoku.
Strefa opadów śniegu będzie się przemieszczała z południowego-wschodu na północny-zachód województwa. Padać będzie wszędzie. Śniegiem sypnie najbardziej na wschodzie i północy województwa. Tutaj ten przyrost pokrywy śnieżnej to około 5-7 centymetrów. Drogi i chodniki zrobią się śliskie.
Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do sobotniego popołudnia.
Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska












![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
















