Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW ostrzega. Poniedziałek z burzami z gradem w regionie

Fot. Info Meteo – Elbląg

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w poniedziałek wysłało alert ostrzegający przed burzami z gradem i silnym wiatrem do odbiorców w 12 województwach. Poniedziałek w większości kraju ciepły i gorący z burzami, nawalnym deszczem i bardzo silnym wiatrem, ale już we wtorek nieco chłodniej. Za to w niedzielę nawet 33 stopni Celsjusza – poinformował w poniedziałek IMGW.

IMGW prognozuje, że w poniedziałek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Wszędzie przelotne opady deszczu. Najgorsza pogoda zapowiada się na wschód od linii Opolszczyzny, Wielkopolski, Kujaw, Mazowsza, Warmii i Mazur, gdzie wystąpią burze, miejscami z gradem, a najintensywniejsze prognozowane są w południowo-wschodniej części kraju.

Uwaga! Dziś (13.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr

– alert o takiej treści wysłano do odbiorców na terenie 12 województw.

W następnych dniach pogoda się pogorszy. Powrót gorących dni w sobotę. Bez opadów z małym, miejscami umiarkowanym, zachmurzeniem. Temperatura od 23 st. C na Suwalszczyźnie, około 27 st. C w centrum, do 32 st. C na zachodzie kraju. W niedzielę prawdziwie letnia pogoda. Temperatura od 25 st. C na Suwalszczyźnie, około 30 st. C w centrum, do 33 st. C na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na północnym zachodzie w porywach do 65 km/h, południowy.

 

Redakcja: M. Rutynowski za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, pogoda, burza
We wtorek możemy spodziewać się gwałtownych burz

W ciągu dnia we wtorek mogą wystąpić gwałtowne burze z opadami deszczu sięgającymi 25 mm i porywistym wiatrem. - W pasie od Śląska po województwo warmińsko-mazurskie...

Zamknij
RadioOlsztynTV