Iławski port gotowy do sezonu
Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia tegorocznego sezonu żeglarskiego na Jezioraku i Pętli Żuławskiej. W porcie śródlądowym w Iławie na ostatni guzik zapinane są wszystkie niezbędne prace – wszystko dla amatorów wypoczynku nad wodą.
W najbliższy weekend żeglarze będą mogli po raz pierwszy po zimowej przerwie wypłynąć na wody najdłuższego w Polsce jeziora.
Przysłowiowa bomba pójdzie w górę 1 maja – od tego momentu będziemy pracować codziennie od 7 do 19. Oznacza to, że sezon rozpocznie się pełną parą. Tym niemniej już w najbliższy kwietniowy weekend żeglarze, którzy przyjadą z całej Polski będą mogli skorzystać z portowej infrastruktury. To będzie okazja do uzbrojenia, przygotowania i umycia swoich łódek. To taki moment, kiedy wszystko już mamy zapięte na ostatni guzik. Tegoroczny sezon już można zaczynać
– mówił Marek Woźniak z iławskiego portu.
Rozpoczęcia sezonu nie mogą się doczekać także pracownicy iławskiego portu. Dlaczego? To wyjaśniał Marek Woźniak.
Z żeglarzami jest trochę, jak z niedźwiedziami, które na czas zimy chowają się do swojej gawry. Tak samo jest z żeglarzami, choć ci najwytrwalsi żeglują także zimą. Fakt jest jednak taki, że letni sezon żeglarski to czas, kiedy wszyscy ci, którzy ukrywają swoje aktywności sportowe w tzw. martwym sezonie – wiosną i latem korzystają z żeglarstwa w pełnej krasie
– dodał.
Co roku do Iławy zjeżdżają się amatorzy wodnego szaleństwa. Jedni preferują żeglarstwo rekreacyjne, inni z zacięciem bardziej sportowym. Dla wszystkich czeka portowa infrastruktura.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski































