Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miejski monitoring poprawi bezpieczeństwo w Iławie

Mieszkańców Iławy na ulicach miasta obserwuje 7 kamer. Fot. Łukasz Węglewski

Od kilku dni Iławę bacznie obserwuje siedem kamer. Wszystko za sprawą miejskiego monitoringu, który ma przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa w mieście.

System do obsługi monitoringu umieszczono w specjalnie na ten cel przystosowanym pomieszczeniu w siedzibie Straży Miejskiej.

Siedem kamer zamontowano m.in. wzdłuż brzegu rzeki Iławki i jeziora Jeziorak, w okolicy ratusza, szkoły podstawowej nr 3, parku miejskiego oraz na skrzyżowaniach ulic Królowej Jadwigi i Niepodległości oraz 1 Maja i Sobieskiego. Mieszkańcy nie mają jeszcze świadomości, iż widzi ich oko kamery:

00:00 / 00:00

Na pierwsze efekty pracy monitoringu nie trzeba było długo czekać. – Mieszkaniec nie posprzątał po swoim piesku i został sfilmowany – mówi starszy inspektor Straży Miejskiej w Iławie Tadeusz Lewartowski:

00:00 / 00:00

… a wraz z monitoringiem ruszyła specjalna strona internetowa portal.ilawaonline.eu Można tam znaleźć informacje o bieżących utrudnieniach drogowych czy awariach energetycznych. Za pośrednictwem specjalnej aplikacji także sami mieszkańcy mogą tam zgaszać swoje sygnały i uwagi. (mal/as)

Posłuchaj relacji z Iławy Izy Malewskiej:

00:00 / 00:00

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, monitoring
Mieszkańcy Iławy wolą pisać do konkretnych radnych

Mniej niż połowa iławskich radnych zdecydowała się na założenie indywidualnych adresów mejlowych do kontaktu z wyborcami. Zamiast tego zaproponowali, by wszelka korespondencja była kierowana na jeden...

Zamknij
RadioOlsztynTV