DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

II liga: zwycięstwo Olimpii Elbląg, remis Sokoła Ostróda

W 14. kolejce eWinner 2. ligi Olimpia Elbląg wygrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:0, a Sokół Ostróda zremisował z Motorem Lublin 1:1.

Wygrana zgodnie z planem

Piłkarze z Olimpii byli zdecydowanym faworytem pojedynku z drużyną z Mazowsza. Gola na wagę trzech punktów w 21 minucie zdobył obrońca Hubert Krawczun. Była to pierwsza bramka elblążanina w obecnych rozgrywkach.

Wygrana pozwoliła drużynie Olimpii zbliżyć się do drugiego miejsca w tabeli na trzy punkty, gdyż Ruch Chorzów przegrał dziś ze Zniczem Pruszków 0:2.

– Łatwo nie było – powiedział po meczu trener Olimpii Tomasz Grzegorczyk.

Wiedzieliśmy, że zespół z Grodziska mocno porotował składem i był dobrze przygotowany do tego spotkania. W drugiej połowie zmiany zawodników wprowadziły w naszej drużynie trochę ożywienia. (…) Cieszymy się, że wygraliśmy.

00:00 / 00:00

Jeden punkt to za mało

Sporą niespodziankę sprawił natomiast Sokół Ostróda remisując u siebie z Motorem Lublin 1:1. Wynik otworzył Dominik Stępień z Sokoła w 44. minucie meczu, wyrównał w 50. Piotr Ceglarz.

– Ten punkt ma wagę 3 – przyznał po meczu trener Sokoła Hubert Błaszczak.

Ten remis traktujemy jak zwycięstwo. Po pierwsze dlatego, że po raz drugi z kolei na własnym stadionie nie tracimy punktów. Po drugie – po ciężkim mentalnie meczu w Siedlcach, który nam się przydarzył, łapiemy impuls w postaci jednego punktu, co nas zmotywuje do większej pracy.

Jeden punkt to za mało aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Do zajmującego siedemnastą lokatę Hutnika Kraków ostródzianie tracą trzy punkty, ponadto krakowanie mają jeden mecz rozegrany mniej.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: Ł.Sadlak

Więcej w II liga, Olimpia Elbląg
Sokół nie wzbił się na wyżyny możliwości. Porażka z Pogonią

W 13. kolejce piłkarskiej II ligi Sokół Ostróda przegrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:3. Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie i kontrolowali wydarzenia na boisku. Sokół...