II liga – 8 kolejka: Wygrana Olimpii, niemoc Concordii

II liga piłki nożnej. Fot. Andrzej Minkiewicz

Zmienne nastroje towarzyszą kibicom po II ligowych pojedynkach elbląskich drużyn Olimpii i Concordii.

W Elblągu Olimpia podejmowała Siarkę z Tarnobrzega i bardzo chciała zmazać przykre wrażenia po przegranym meczu w Suwałkach.

Już w pierwszej połowie meczu gospodarze zdobyli bramkę. W 28 min Kamil Graczyk dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową do bramki skierował Oleg Ichim. Na drugiego gola ponad 400 kibiców czekało do 66 min, wtedy wynik meczu na 2:0 dla Olimpii ustalił Kamil Graczyk.
W ostatnich minutach Siarka oblegała bramkę elblążan, ale skuteczna obrona gospodarzy nie pozwoliła na zmianę wyniku.

Tomasz Tułacz trener Siarki ganił swoich piłkarzy za brak skuteczności w pierwszej odsłonie, chwalił za walkę w drugiej części meczu, a bramkarza Olimpii za skuteczne interwencje.

00:00 / 00:00

Dariusz Kaczmarczyk, asystent trenera Olega Raduszki w rozmowie z Andrzejem Minkiewiczem podkreśla dobrą grę w obronie piłkarzy Olimpii.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Olimpia Elbląg – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (1:0)
1:0 – Oleg Ichim (28′), 2:0 – Kamil Graczyk (66′)
Olimpia Elbląg: Aleksiej Rogaczow – Tomasz Lewandowski, Kamil Kopycki (70′ Daniel Baran, 82′ Kamil Piotrowski), Oleg Ichim, Anton Kołosow, Adam Skierkowski, Kamil Graczyk (83′ Łukasz Molga), Michał Ressel, Rafał Pietrewicz (90′ Rafał Lisiecki), Jacek Czerniewski, Rafał Leśniewski.

……………………………………………………

Natomiast w Puławach elbląska Concordia nie sprostała Wiśle, która już w 23 min objęła prowadzenie po bramce Kłuska. Elblążanie dążyli do wyrównania, brakowało jednak skuteczności. Od 43 min gospodarze grali w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Charzewskiego. Osłabienie Wisły nie miało wpływu na przebieg meczu. Zaraz po wznowieniu gry po przerwie, bo w 49 min gospodarze podwyższyli po uderzeniu Nowaka na 2:0, który ustalił wynik spotkania.

Wisła Puławy – Concordia Elbląg 2:0 (1:0)
1:0 – Kamil Kłusek (23′), Konrad Nowak – (49′)
Concordia Elbląg: Zoch – Szuprytowski, Korzeniewski, Lepczak, Broniarek, Uszalewski, Kiełtyka (79′ Niburski), Stępień A. (74′ Nadolny), Lewandowski (46′ Galeniewski), Martynowicz (46′ Stępień R.), Zejglic
Czerwona kartka: Charzewski (43′ – Wisła) – za brutalny faul

Komplet wyników 8. kolejki spotkań II ligi (grupa wschodnia) w sezonie 2013/2014
Pelikan Łowicz – Radomiak Radom
Limanovia Limanowa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1 (0:1)
Stal Mielec – Pogoń Siedlce 3:3 (2:2)
Znicz Pruszków – Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Legionovia Legionowo – Garbarnia Kraków 1:2 (1:1)
Olimpia Zambrów – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)

Więcej w Concordia, piłka nożna, Olimpia
Duma Warmii odczaruje własny stadion? Stomil-Olimpia Grudziądz, od godz. 17.00. Zapraszamy!

Pięciu kolejek potrzebowali zawodnicy Stomilu Olsztyn, by wygrać ligowe spotkanie. Udało im się to tydzień temu w Chojnicach, gdzie pokonali 1:0 tamtejszą Chojniczankę. Czy dziś (07.09)...