II liga – 6 kolejka: Olimpia znów wygrywa, Concordia na remis

Gra Olimpia Elbląg, fot. portel.pl

Przełamanie i komplet punktów Olimpii oraz bezbramkowy remis Concordii – to dorobek elbląskich drużyn w 6 kolejce rozgrywek II ligi.

……………………………………………………

Po dwóch porażkach  z rzędu, Olimpia pokonała przed własną publicznością najsłabszą w lidze Garbarnię Kraków 2:0. Strzelecką formą zabłyszczał najlepszy napastnik elblążan – Anton Kołosow. Przewaga Olimpii widoczna była przez całe spotkanie.

Już w 8 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Kołosow. Piłkarze z Agrykola nie podkręcili jednak tempa spotkania i „dobili” rywala dopiero w 78 minucie. W akcji błysnął Leśniewski, który poradził sobie z obrońcami i podał do stojącego 10 metrów od bramki Kołosowa, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 2:0 (1:0)
1:0 – Kołosow (8′ – karny), 2:0 – Kołosow (78′)
Olimpia: Rogaczow – Ressel, Lewandowski, Ichim, Czerniewski, Skierkowski, Graczyk, Pietrewicz (87′ Lisiecki), Kołosow (85′ Molga), Kopycki, Leśniewski (84′ Baran).
Garbarnia: Jękot – Piszczek, Pluta, Kowalski, Byrski (78′ Stokłosa), Kalicki (76′ Kaczor), Górecki, Metz, Kostrubała (78′ Kalemba), Leszczak, Ogar.
Żółte kartki: Kołosow, Skierkowski, Pietrewicz, Czerniewski, Baran (Olimpia) – Pluta, Kostrubała, Leszczak, Stokłosa (Garbarnia)

Cenny punkt z Limanowej przywieźli piłkarze Concordii. Elblążanie przez cały mecz nie zagrozili bramce gospodarzy. Sami za to mieli wiele szczęścia, gdy na bramkę uderzali niecelnie Skiba, Serafin i Pyciak.

Limanovia Limanowa – Concordia Elbląg 0:0
Limanovia: Sotnicki – Basta, Kulewicz, Garzeł, Hudecki, Komorek (63′ Orzechowski), Pietras, Skiba (85′ Sadio), Pyciak, Serafin, Dziadzio (64′ Sane).
Concordia: Zoch – Korzeniowski, Lepczak, Uszalewski, Broniarek, Zejglic (53′ Galeniewski), Lewandowski (55′ Stępień A.), Stępień R. (86′ Nowotka), Szuprytowski, Kiełtyka, Martynowicz.

Komplet wyników 6. kolejki II ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2013/2014
Pelikan Łowicz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0)
Radomiak Radom – Stal Rzeszów 1:1 (0:1)
Motor Lublin – Pogoń Siedlce 1:2 (0:1)
Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg 0:0
Stal Mielec – Wigry Suwałki 1:1 (0:1)
Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola 2:2 (0:0)
Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 3:0 (2:0)

16. Limanovia Limanowa – 5 pkt. (4-10)
17. Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 4 pkt. (3-9)
18. Garbarnia Kraków – 0 pkt. (3-14)

(łw)

Więcej w piłka nożna, II liga, Concordia Elbląg
I liga – 6 kolejka: Chojnice zdobyte! Pierwsza wygrana Stomilu!

Piłkarze Stomilu wygrali pierwsze spotkanie w sezonie 2013/2014. W 6. kolejce biało-niebiescy pokonali w Chojnicach miejscową Chojniczankę 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z...