DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

I liga piłki nożnej – 14. kolejka: efektowna wygrana z Chojniczanką

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice. Fot. Łukasz Węglewski

Mimo problemów kadrowych, piłkarze Stomilu Olsztyn bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach I ligi. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego pokonali Chojniczankę Chojnice 3:0.

W 18 minucie bramkarza gości pokonał Paweł Łukasik. 11 minut później podwyższył na 2:0 Łukasz Jegliński. W 59 minucie wynik ustalił Piotr Darmochwał. Nie obyło się także bez czerwonych kartek. W 51 minucie obejrzał ją pomocnik Chojniczanki – Bartłomiej Niedziela, a 20 minut później olsztynianin – Arkadiusz Mroczkowski. Kolejną złą wiadomością dla Stomilu jest poważny uraz Dawid Szymonowicz.

………………………………………………………………

Powiedzieli po meczu – posłuchaj

Trener Chojniczanki – Mariusz Pawlak – miał sporo zastrzeżeń do pracy arbitrów.

00:00 / 00:00

Trener olsztynian – Mirosław Jabłoński – był natomiast zadowolony z gry swoich podopiecznych do 70 minuty.

Wynik dzisiejszego meczu otworzył Paweł Łukasik.

Na 2:0 podwyższył Łukasz Jegliński, który grał dziś z… wybitymi palcami prawej dłoni.

Całe spotkanie w barwach Stomilu zagrał napastnik Łukasz Jamróz.

Piłkarze Chojniczanki po meczu pożegnali się z kibicami, którzy przyjechali do Olsztyna i szybko uciekli do szatni. Piotrowi Świniarskiemu nie udało się porozmawiać z żadnym z nich.

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice 3:0 (2:0)
1:0 – Paweł Łukasik (18′), 2:0 – Łukasz Jegliński (29′), 3:0 – Piotr Darmochwał (59′)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Paweł Głowacki Witalij Berezowśkyj, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna – Piotr Głowacki, Dawid Szymonowicz (46′ Arkadiusz Mroczkowski), Łukasz Jegliński (69′ Michał Trzeciakiewicz, Łukasz Jamróz, Piotr Darmochwał – Paweł Łukasik.
Chojniczanka Chojnice: Michał Dumieński – Daniel Chyła (46 Rafał Siemaszko), Piotr Kieruzel, Błażej Radler (46′ Paweł Iwanicki), Przemysław Pietruszka -Marek Gancarczyk (74′ Wojciech Lisowski), Krystian Feciuch, Michał Markowski, Paweł Zawistowski, Bartłomiej Niedziela – Tomasz Mikołajczak.

Tabela
1. Termalica Bruk-Bet Nieciecza – 28 pkt. (bramki: 24-12) – awans do ekstraklasy
8. GKS Katowice – 20 pkt. (22-20)
9. Chojniczanka Chojnice – 19 pkt. (15-16)

Kolejny piłkarz z Ukrainy będzie grał w Stomilu

Plaga kontuzji skłania działaczy pierwszoligowego Stomilu Olsztyn do szukania nowych zawodników. Jak ustaliło Radio Olsztyn do stolicy Warmii i Mazur ma się przenieść kolejny piłkarz z...